daextlwcn_print_scripts(false);

Akár néhány órával a vírus DNS-ének szekvenálása után meg lehet kezdeni az mRNS-alapú vakcina fejlesztését, szemben a korábbi oltóanyagokkal, melyeknél hónapokba telt, mire érdemi előrelépés történt – írta meg a Hvg.

Már a H5N1-es madárinfluenza ellen is mRNS-alapú vakcinát fejlesztenek. A kísérleti készítmény ugyanazon elv szerint készül, mint a koronavírus-elleni mRNS-vakcinák is. A kutatók azt állítják, „ezek a típusú oltások gyorsabban kifejleszthetők, és gyorsabban tudnak megcélozni egy adott vírustörzset, mint a hagyományos oltóanyagok”.

Scott Hensley, a Pennsylvaniai Egyetem orvostudományi karának vezető kutatója ezzel kapcsolatban arról beszélt, míg korábban csak a kezdeti hullámok lecsengése után állt rendelkezésre vakcina, addig a tudomány ma már ott tart, hogy „néhány óra alatt meg lehet kezdeni a vakcina létrehozását – egy fertőzőképes vírustörzs szekvenálása után”. (Ezen mRNS-oltások hatékonyságát egyébként a Covid idején már láttuk – a szerk.)

Nature Communications folyóiratban publikált tanulmányban azt állítják: egereken és görényeken végzett kísérletek során a kutatók erős antitest-választ figyeltek meg, mely az oltás beadása után egy évig is kitartott. Minden vakcinázott, és a későbbiekben a H5N1-gyel megfertőzött állat életben maradt – szemben az oltatlanokkal, melyek mindegyike elpusztult.

A tanulmány szerint az is kiderült, hogy az mRNS-alapú vakcina hatékonysága ugyanolyan volt, mint a hagyományos oltásé – összegez a Gizmodo.

Ezzel kapcsolatban csak az az aggasztó, hogy a Pfizer esetében évekkel később derült csak ki, hogy a kutatás adatokat egyszerűen meghamisították, és a vakcina hatékonysága köszönőviszonyban sem volt azzal, amiket a megvásárolt „tanulmányokban” állítottak.

Az egyelőre nem ismert, hogy a készítményt mikor próbálhatják ki embereken is, mindenesetre az Egyesült Államokban mérlegelik, hogy a gazdákat beoltsák-e madárinfluenza elleni vakcinával – egyelőre a hagyományos fajtából.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);