Az orvosi kamara elnöke szerint már most el kellene kezdeni készülni a negyedik hullámra és újra oltási igazolványhoz kellene kötni számos szabadidős, vagy hétköznapi tevékenység végzését.
Kincses Gyula nem mellékesen a vizítdíj idején Gyurcsány Ferenc államtitkára volt. A Fidesz elszámoltatási politikájának kudarcát jól mutatja, hogy Gyurcsány embere ismételten pozícióba került.
Kincsest az az Újratervezés nevű csoport támogatta az indulásban, (és megválasztásában is) amelynek tagjai közé tartozik például az ellenzéki sajtóban rendszeresen megszólaló Lénárd Rita, aki az elmúlt időszakban volt, hogy a Demokratikus Koalíció egészségpolitikusával, László Imrével jelent meg a médiában. Ugyancsak az Újratervezés-csoporthoz köthető Komáromi Zoltán, aki a 2014-es választás előtt Bajnai Gordon csapatában, majd a 2018-as voksolást megelőzően Karácsony Gergely mellett dolgozott. Komáromi később – Kálmán Olga csapatát segítendő – belépett a Demokratikus Koalícióba, annak egészségügyi kabinetében tevékenykedik, amelyet a párt honlapja szerint László Imre vezet – emlékeztet a Pesti Srácok.
A Magyar Orvosi Kamara szerint így lehetne kikényszeríteni az oltás beadását, mert a társdalmi fegyelmezetlenségre csak a szigor lehet a megfelelő reakció.
Az interjú további részében a hálapénzekről és az orvosok tömeges felmondásáról is szó esett.
A Magyar Orvosi Kamara készített egy felmérést azzal kapcsolatban, hogy az orvosok egyetértenek-e a hálapénz betiltásával. A kutatás szerint a megkérdezettek 74%-a azt nyilatkozta, hogy elégedett a lépéssel, ahogyan az alapbér emelésével is, a probléma ugyanis nem itt, hanem az ügyeleti díjakkal van.
Annak ellenére, hogy a MOK az oltási igazolványok használatának vissza-szigorítása mellett foglalt állást, a napokban arról szóltak a hírek, hogy az orvosok körében is megosztó a kötelező oltás. Ismeretes, hogy
a kormány rendelete értelmében azokat az orvosokat, akik nem hajlandóak felvenni a vakcinát ki kell rúgni.
Erre reagálva több ezer orvos készítette elő a felmondását, volt olyan is, aki évtizedes tapasztalattal a háta mögött azonnal elhagyta az amúgy is munkaerőhiányban szenvedő orvosi pályát.
“Komoly egzisztenciális hátrányba hozom magam a pálya elhagyásával, viszont az elveim így nem fognak sérülni”
“Sejtettem, hogy ez lesz, ezért aztán a hír hallatán nem is vártam, benyújtottam a felmondásomat”
-nyilatkozta nemrég egy másik egészségügyi alkalmazott.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!