Vége a munkaerőimportnak? – a hazai szakképzett dolgozókra alapozna Donald Trump

Újabb jelentős lépést tett az amerikai dolgozók érdekvédelme felé Donald Trump amerikai elnök, aki a jelek szerint kész elmozdulni az USA liberálglobalista gazdaságpolitikájától a protekcionizmus irányába. Ennek ékes bizonyítéka a H-1B vízum szigorítása.
Ezt a fajta vízumot az elvileg „jobboldali” George H. W. Bush republikánus elnök vezette be 1990-ben, mikor is a kongresszus úgy döntött, a szakképzett amerikai munkaerő kinevelése helyett lehetővé teszi a harmadik világbeli importot. A H-1B vízum bevezetésével jelentősen megkönnyítették a cégek számára példának okáért: az indiai mérnökök, tudósok, orvosok tömeges behozatalát. A vállalatoknak mindössze évi ezer dollárt kellett fizetniük az ilyen munkaerőért, akik ráadásul az ittlétük alatt könnyített eljárásban szerezhették meg az amerikai állampolgárságot.
Aligha meglepő, hogy a globális nagyvállalatok kapva kaptak a lehetőségen, s az amerikaiak helyett előszeretettel hozták be tömegesen az olcsó munkaerőt a harmadik világból, ezáltal nemcsak a fizetéseket nyomták le drasztikusan, de amerikai fiatalok tömegeit tántorították el bizonyos szakirányoktól, ami tovább fokozta a szakma „elidegenedését”.
Ez korábban valamennyi amerikai elnöknek megfelelt így, főleg, hogy még a népesség lecseréléséhez is tevékenyen hozzájárult. Donald Trump második ciklusában azonban úgy döntött, itt az ideje olyan „büntetőadót” bevezetni, amelynek köszönhetően már nem biztos, hogy megéri a vállalatoknak a külföldi munkaerő foglalkoztatása az amerikai helyett. Ennek érdekében a korábban ezer dolláros adót egy tollvonással százezer dollárra emelte. A Fehér Házban a határozat aláírásakor nyíltan ki is mondták: ez kifejezetten a techóriások és multicégek ellen szól, akik szerintük gátlástalanul kihasználták ezt a törvényt. Egyből el is terjedt a liberálisok és bevándorlók körében, hogy Trump „megölte az amerikai álmot a szegény indiai szakemberek számára”.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás