– A Mi Hazánk kérdése az, a kormány meddig hagyja, hogy a különböző globális nagyvállalatok büntessék a beteg magyar dolgozókat? – tette fel a kérdést Lantos János, a Mi Hazánk Munkaügyi Kabinetjének elnöke.
Mint mondta, arról van szó, hogy a gyári környezetben dolgozók nagyrészének a bére úgy épül fel, hogy van egy alapbér, és arra jön 10-40 százalék ún. mozgóbér, amely nem adandó, csak adható. De teljesen világos, hogy ez is a fizetés része, ezzel kalkulálnak, ez így egészben képez olyan összeget, amelyet elegendőnek ítél meg egy gyári dolgozó a megélhetése szempontjából.
Hozzáfűzte: És valljuk be, ha valakinek akár 40 százalékkal kevesebb a havi fizetése, az elég nagy hátrányt jelent.
– Viszont azt is tudni kell, hogy ezek az adható összegek helyhez kötöttek, tehát csak akkor járnak, ha nem hiányzik a munkából. Ez nem kevesebbet jelent, minthogy anyagilag ráfázhat az, aki lebetegszik és táppénzre megy. Gondoljuk el, ha valaki lebetegszik teszem azt egy hétre, előfordulhat azért, hogy a havi fizetésének akár 30-40%-át megvonják tőle? – fogalmazott.
– A Mi Hazánk szerint ez nem igazságos rendszer, és a magyar kormánynak ez ellen tennie kellene valamit, akár törvénykezés, akár más nyomásgyakorlás szintjén, hogy megszűnjön az a gyakorlat, hogy a globális nagytőke bünteti a beteg gyári dolgozókat
– összegezte.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!