Dócs Dávid írásbeli kérdést nyújtott be „Milyen szerepe van a kormánynak abban, hogy csak egy szűk réteg tudott ilyen kiugró vagyonra szert tenni?” címen Rogán Antal, Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszternek.
„A Blochamps Capital kutatása alapján a teljes magyar társadalmi vagyon harmada a háztartások egy százalékában, 40 ezer családnál koncentrálódik. A kezelt vagyon megugrásában kiemelkedő szerepe van a leggazdagabb rétegnek: a hazai szolgáltatók által tavaly év végén kezelt 8575 milliárd forintnyi vagyon nem kevesebb, mint 60 százaléka köthető a milliárdosaink top-gazdag rétegéhez” – írja a Mi Hazánk országgyűlési képviselője, rámutatva, a társadalmi olló nem nyílik, hanem eltört.
Ezzel kapcsolatban tette fel az alábbi kérdéseket:
- Milyen szerepe van a kormánynak abban, hogy csak egy szűk réteg tudott ilyen kiugró vagyonra szert tenni?
- A top-gazdagok listáján miért felülreprezentáltak a kormányhoz és a miniszterelnökhöz köthető vállalkozók nevei?
Megkeresésére Rogán helyett Fónagy János válaszolt. Ő válaszában azt állította, Magyarország a fejlett országok között „az egyik legegyenlőbb jövedelem- és vagyonelosztású országok közé tartozik” – szerinte eme állítását több „objektív mérőszám” is igazolja. A Global Wealth Databook méréseire hivatkozva Fónagy arra mutat rá, a világ országainak rangsorában 156-ban nagyobb a vagyoni egyenlőtlenség szintje, mint hazánkban.
Tehát semmilyen szinten nem beszélhetünk kirívó szintű hazai vagyonkoncentrációról összevetve a más gazdaságokban tapasztalható folyamatokkal
– állította teljesen komoly képpel a politikus.
A Wealth Gini adatelemzésére hivatkozva arról beszélt, Magyarországon még az uniós átlagnál is kisebb a vagyoni egyenlőtlenség, tehát „jövedelmi szempontból is az egyenlőbbek közé tartozik a magyar társadalom” – magyarázta. Az Eurostat adataira hivatkozva pedig arról beszélt, 2010 óta a felére csökkent a szegénység Magyarországon. „Azaz jelenleg több mint egymillió fővel kevesebben vannak kitéve szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatának, mint a Gyurcsány-kormány idején” – zárta gondolatait egy kis gyurcsányozással.
Tehát, a statisztika szerint Magyarország jobban teljesít, és egyesek gazdagodása sem aránytalan.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!