Nem a nőket, hanem az édesanyákat diszkriminálja a munkaerőpiac

A jogszabályok értelmében a munkáltatóknak kötelező lenne visszafogadniuk a szülési szabadságról visszatérő nőket, de sajnálatos módon tízből négy esetében ez nem történik meg - derül ki a Telex cikkéből.
Sok munkavállaló nem ismeri kellőképpen a jogait és lehetőségeit. Gyakran a munkáltatót is felkészületlenül érinti, amikor az alkalmazott bejelenti, hogy gyermeket vár. Az emberi oldal nevű kezdeményezés célja, hogy segítse a gyermekvállalást tervező és kisgyermekes szülőként visszatérő munkavállalókat és munkáltatóikat a folyamatok gördülékenyebbé tételében.
Mindez annak köszönhető, hogy a jelenlegi kormányzás csak látszólag támogatja a családokat, és gyakorlatban inkább a globalista multikat helyezi előtérbe, és szolgálja ki, mint a többi, neoliberális gazdaságpolitikát folytató kormány.
Amivel a feministák nem foglalkoznak
Révén, hogy egy alapvetően élet- és családellenes ideológiáról beszélünk, aligha meglepő, hogy a feministák, akik úton, útfélen a férfiak és nők közötti állítólagos "bérkülönbségről" szájalnak, kisujjukat sem mozdítják, hogy segítsék azokat, akiket valóban diszkriminál a munkaerőpiac, az édesanyákat. Mert bizony a kapitalizmusban azok vannak igazán nehéz helyzetben, akik nem a munkának szentelik az életüket, hanem családot szeretnének, férjet, gyermekeket.
Magyarországon példának okáért csaknem minden második anyuka nem arra a munkahelyre tér vissza dolgozni, ahonnan szülési szabadságára ment, ezzel a cégek egy tapasztalt és hosszútávon is motivált munkavállalót veszíthetnek el. A friss édesanyának pedig egy teljesen új munkakörnyezethez kell alkalmazkodnia, új kihívásokkal kell szembe nézzen, új emberekkel kell kapcsolatot kialakítania, egy amúgy is igen stresszes időszakban. A szülési szabadság előtti és utáni folyamatok átgondolásával, tudatos tervezéssel és a családbarát intézkedésekkel viszont a munkáltatók és a munkavállalók is egyaránt nyernének - csak a szándék, vagy annak elmaradása esetén, az állami kényszerítés hiányzik.
„Nem hagyható figyelmen kívül a kérdés társadalmi vonatkozása és az emberiesség elve sem. Munkáltatóként nem csupán azért fontos pozitívan viszonyulnunk a várandós vagy kisgyermekes munkavállalókhoz, mert ez hasznos a vállalatnak, hanem azért is, mert a támogatás, az empátia és a gyermekek védelme olyan univerzális értékeink, amelyek munkaadóként is érvényesek”
– próbált a lelketlen vadkapitalisták empátiájára hatni Mészáros Antónia az UNICEF Magyarország ügyvezető igazgatója. Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás