Az Egyesült Államok az Oroszországgal kötött kétoldalú adóegyezményét annak ellenére is fenntartja, hogy papíron háborúban állnak az ukrajnai események miatt.
Proxyháború
Az egyezmény felbontása valószínűleg mind a két félnek pótolhatatlan csapást okozna, így ezt minden korábbi nyilatkozat ellenére fenntartják miközben az EU sorozatosan magát lövi lábon a szankciókkal.
https://magyarjelen.hu/amp/meg-lett-az-eredmenye-az-eu-szakcioinak-a-rubel-erosodik-az-inflacio-no/
Egyenlőbbek az egyenlőnél
Közben az amerikai pénzügyminisztérium július 9-én bejelntette, hogy felmondják a 43 éve kötött adóegyezményüket Magyarországgal, amiért az Orbán-kormány az EU-n belül megvétózta a globális minimumadó támogatását.
Oroszország és az Egyesült Államok között harminc éve van kétoldalú adóegyezmény, amelynek lényege, hogy a két ország állampolgárainak nem kell duplán adózniuk a másik országban megkeresett jövedelmek után. Ez most is érvényben van, felmondása esetén az Egyesült Államokban befektető orosz állampolgároknak 30 százalékos forrásadót kellene fizetniük osztalékaik után.
A globális minimumadót a Mi Hazánk is megvétózta, de a párt támogatja a multik és a techcégek megadóztatását
A Mi Hazánk hiányolja a digitális adót, amely lehetőséget adna a tech cégek megadóztatására, éppen ezért a globális minimumadót a párt leszavazta, hiszen abból a koronavírus legnagyobb haszonélvezőinek adóztatása kimaradt.
A magyar államháztartáshoz képest a Facebooknak kétszeres, a Google-nak négyszeres bevétele van – emlékeztetett a Mi Hazánk elnöke. Ezek az óriáscégek semmit nem fizetnek be a magyar államkasszába, ami egy nemzeti párt számára elfogadhatatlan.
A frakció (osztrák mintára) módosítójavaslatot fog benyújtani, amely nemzeti hatáskörben nyitná meg az utat például a Facebook megadóztatása előtt. Ez összesen 372 milliárd forint bevételt jelentene az államkasszának – ismertette a mozgalom parlamenti frakcióvezetője a vitában.
(via:telex)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!