daextlwcn_print_scripts(false);

A Pongrátz Gergely által alapított kiskunmajsai 56-os Múzeumnál emlékeztek meg a Mi Hazánk Mozgalom Bács-Kiskun vármegyei és délvidéki tagjai 1956-os forradalmunkra és szabadságharcunkra.

Kiskunmajsa 56-os múzeuma immár kultikus hely a Mi Hazánk Mozgalom számára, ugyanis a mozgalom minden évben Budapest mellett itt is megemlékezést tart, egyedüli pártként kiállva annak fennállása mellett, ugyanis a Pongrátz Gergely által alapított múzeum nem részesül sem állami, sem önkormányzati támogatásban, ugyanis azt a fideszes önkormányzat megválasztásakor megvonta attól.

Szabadi István, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője mesélt a múzeum és a kápolna történetéről.

A két torony szimbolikus jelentőséggel bír, hiszen álló tornya a győztes forradalmat, a ledőlt pedig az elbukott szabadságharcot jelképezi, melyet Csete György, Kossuth-díjas építész tervezett.

Szabadi a hőseinkre való közös emlékezés fontosságát hangsúlyozta.

„A Corvin-köz után ez a hely az, ahol közel érezhetjük magunkat az 56-os eseményekhez. Csak a Mi Hazánk Mozgalom az, amely őrzi és viszi a szabadságharc lángját!”

Szabadi István, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője

Kispalkó Szilveszter, a Mi Hazánk Nemzetpolitikai Kabinetének elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy a forradalmi események nemcsak idehaza, de a határon túli magyarság, és az utódállamok körében is éreztette hatását. Míg előbbiek reménnyel és büszkeséggel fogadták a történéseket, addig a többi kommunista ország vezetésében pánik tört ki a forradalom lehetséges továbbterjedése végett.

„Az 1956-os forradalom egy összmagyar felkelés volt!” – jelentette ki Kispalkó, aki konkrét személyeket is felsorolt, akik Felvidékről, Erdélyből és Délvidékről származóak voltak, ám a forradalmi napokban Budapesten tartózkodva szintén csatlakoztak a harcokhoz.

Pongrátz András szavait idézve, aki 1956 októberi napjaiban lángvágóval segített a Sztálin-szobor ledöntésében, kitért az aktuálpolitikai történésekre is: “A lyukas zászló nem az árulóké, hanem a független Magyarországért harcoló szabad magyaroké!” -mondta.

Kispalkó Szilveszter, a Mi Hazánk Nemzetpolitikai Kabinetének elnöke

Dér Dániel, a Mi Hazánk Ifjai Bács-Kiskun vármegyei elnöke gyújtóhangú beszédében felvázolta, ma milyen fenyegetések leselkednek Magyarországra és minden nemzetre:

„Két világhatalom fenyeget bennünket, hiszen Nyugatról az Egyesült Államok neve mögé rejtőzött pénzügyi mélyállam igyekszik átformálni a normális emberi gondolkodást, lebontani a valódi értékeket, a családokat, a közösségeket, a nemzeteket. Keletről pedig a Kínában tovább élő kommunista rezsim építi napról napra erősebbé váló totális diktatúráját, szociális kreditrendszerrel, állandó megfigyeléssel és digitális állampolgársággal.”

Majd kitért 56 szereplőinek mai megítélésére is:

„A mi hőseink nem a patkány Nagy Imre féle slepp, nem a kommunista hatalmi harcok vesztesei, hanem az igazi felkelők, a Pongrátz testvérek és mindaz a több ezernyi bátor magyar, akiknek nevét lehet meg sem őrizte az utókor, mégis gondolunk rájuk, mégis közel tartjuk őket szívünkhöz. Nekünk ők a hősök, ők a szabadságharcosok, és 1956 csakis róluk szólhat!”

Dér korábban szintén a Magyar Jelenre írt tanulmányában támasztotta alá a Nagy Imre megítéléséről tett kijelentéseit.

A mai nemzeti érzelmű Ifjúságnak is üzent:

„Felelősségünk van! Ránk vár a feladat, hogy az ifjúságnak utat mutatva, közösségé kovácsolva biztosítsuk a jövő számára a fiatalok nemzeti szellemben való nevelését! Megteszünk minden tőlünk telhetőt, hogy hőseink büszkék legyenek ránk, hogyha eljön az idő, tudjuk mit kell tennünk. Nekünk ne csak szabadságharcos múltunk legyen, hanem jövőnk is!”

Dér Dániel, a Mi Hazánk Ifjai Bács-Kiskun vármegyei elnöke

A megemlékezés egyben kiállás is a múzeum és 1956 emléke mellett, hiszen a múzeum nem részesül támogatásban, így két követelést is megfogalmazott beszédében.

  • A kiskunmajsai 56-os múzeum részesüljön az azt megillető támogatásban
  • Létesüljön Budapesten is egy 1956-nak emléket állító múzeum

„Mi visszük a forradalmi lángot, mi vagyunk 56 örökösei! Az igazságnak győznie kell a rossz felett, nemzeti szabadságunkat pedig el fogjuk nyerni!” – fejezte be beszédét.

A felszólalók után kulturális blokként az Erdélyi Csillagok Irodalmi Egyesület tartott verses előadást.

A rendezvény végén valamennyi szervezet tiszteletét tette a kápolnában, ahol Pongrátz Gergely földi maradványai nyugszanak. Koszorúkkal, virágokkal, mécsesekkel emlékeztek a legendás forradalmárra és megannyi bajtársára, akik 1956-ban a szabad Magyarországért harcoltak.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nyilvántartásba vételi okiratának száma: CE/22685-4/2020.
Szerkesztőség címe: 1132 Budapest, Victor Hugo u. 11., 4.emelet
Szerkesztőség elérhetősége: szerk@magyarjelen.hu
Főszerkesztő: Horváth Tamás
© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);