loading
Menü
Támogatás

Súlyos belháború az MSZP-ben, itt a vég?

2020. szept. 10. 18:32
2 perces olvasmány
Súlyos belháború az MSZP-ben, itt a vég?

- Ha mindez néhány évvel ezelőtt történt volna, akkor országos botrány és izgalom kísérné az MSZP tisztújítását. De az MSZP bőven túl van a fénykorán, a legfrissebb felmérések szerint a teljes népességen belül 5 - 7 százalékos a párt támogatottsága, és úgy tudjuk, hogy a jövő héten a párt számára még kellemetlenebb budapesti adatok jelenhetnek meg - írja a liberális szellemiségű 444.hu portál.

- Éppen ez a fő érve önmaga mellett a párt elnöki tisztségéért indulni készülő Mesterházy Attilának, aki 2010-ben és 2014-ben is az MSZP miniszterelnök-jelöltje volt. Azt ígéri, hogy ha visszatérhet az MSZP élére, akkor a párt megint erősebb lesz, mert ő képes megszólítani a fiatalokat, és sokkal jobban kommunikál, mint Tóth Bertalan.  Szerinte, ha nem ő nyeri az elnökválasztást, akkor 2022-re már csak 1 százalékos lesz az MSZP támogatottsága, annyira gyenge a mostani vezetés - fogalmaznak.

Kiemelik, a jövő hétvégén esedékes tisztújításon az ellenfele Tóth Bertalan lesz, aki a 2018-as választás után vette át a párt vezetését. Tóth környezetében az ellenzéki összefogás jövőjét féltik Mesterházytól - nyilvánosan nem mondják ki, de valójában arra utalnak ezzel, hogy szerintük Mesterházy a Fidesz embere. (Három éve még arról a Molnár Zsoltról mondták többen is a pártban ugyanezt, aki most pártigazgatóként Tóth legfontosabb szövetségese.)

Mesterházy szerint hiba volt Karácsonyt felemelni

- Mesterházy már évek óta a párt belső ellenzékeként működik. A 2018-as kampányban kikelt az ellen, hogy egy külsőst, azaz Karácsony Gergelyt indítsanak miniszterelnök-jelöltként. A mai napig úgy tartja, hogy hiba volt befutó parlamenti helyeket átengedni Karácsony kedvéért az országosan csak 1 százalékos támogatottságú Párbeszédnek - olvasható a cikkben.

Budai többek között azzal érvel, hogy Mesterházy nem fog lefeküdni Gyurcsánynak. Ugyanakkor Mesterházy a Hit Gyülekezetének lapjában nemrégiben azt nyilatkozta, hogy együtt kell működnie az MSZP-nek Gyurcsánnyal, mert "Akármerre járok, minden szavazópolgártól azt hallom, hogy még az ördöggel is cimborálni kell, hogy elzavarjuk ezt a kormányt. Ez igaz az MSZP-re, Gyurcsányra, Momentumra, Jobbikra is". 

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás