Félmillárdnál is többen süllyedtek mélyszegénységbe a koronavírussal kapcsolatos kiadásaik miatt, a WHO összesítése szerint.
A WHO csak az egészségüggyel kapcsolatos kiadásokat vizsgálta meg, ráadásul csak az elmúlt egy évből, így ennél lényegesen több covid-károsult lehet.
A Világbank és a WHO közleménye kiemeli, hogy a járvány nem csak az egészségügyi ellátó rendszer működésében okozott zavarokat, hanem az 1930-as évek óta a legsúlyosabb gazdasági válságot is előidézte, amely miatt sokaknak még nehezebbé vált ellátásuk finanszírozása.
Juan Pablo Uribe, a Világbank egészségügyi, táplálkozási és népesedési igazgatója arra hívta fel a figyelmet: a világ kormányainak nehéz döntéseket kell meghozniuk, hogy szűkülő pénzügyi környezetben fenntartsák és növeljék az egészségügyre fordított költségvetési keretet.
Ironikus, hogy a világ jelentős pénzintézeteinek vezetői a nemzeti kormányokat bíztatják “nehéz döntésekre”, miközben a tech-cégek, médiaóriások és a gyógyszergyártó vállalatok hónapról hónapra rekordnyereséget termelnek.
A koronavírus haszonélvezői között a Pfizer igen előkelő helyet foglal el, nem is csoda, hogy a cég igazgatója több alkalommal is a harmadik és a negyedik oltás beadásánának fontosságára szólított fel.
A negyedik vasárnap helyett a negyedik oltás eljövetelét várja a Pfizer-vezér
Az 1930-as évek válsága után a piac újrarendeződésen ment keresztül, ez a folyamat a mostani gazdasági válság alatt is jól érzékelhető. A koronavírus haszonélvezői “újraosztották a lapokat” és számos olyan vállalat szárnyal, amely eddig hatalmas veszteséget termelt. Egyre nyíltabban hallani arról is, hogy voltak kiváltságosok, akik hónapokkal a koronavírus megjelenése előtt tudhattak valamit és dollármilliókkal szálltak be a vakcinagyártók üzleteibe.
Az új világrend Magyarországon is érzékelteti hatását, a járvány kezdete óta hazai tulajdonú üzletek, családi vállalkozások százai voltak kénytelenek bezárni – többek között a kormány év elején tanusított lezárásbarát politikája miatt.
A Mi Hazánk a pandémia kezdete óta a koronavírusból hasznot húzók megadóztatását javasolja,
de külföldön is egyre többet emlegetik a járványszolidaritási adó gondolatát.
Eközben az oltások sem itthon, sem máshol nem váltották be a hozzájuk fűzött reményt. A napi fertőzések és az elhalálozások száma érdemben nem csökkent a vakcina megjelenése előtti hullámokhoz viszonyítva.
Mintha nem is lenne oltás- többen vannak kórházban a tavaly ilyenkorinál
A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!