loading

Tűz ütött ki a franciaországi Nantes székesegyházában

2020. júl. 18. 11:27
1 perces olvasmány
Tűz ütött ki a franciaországi Nantes székesegyházában

Valószínűleg szándékos gyújtogatás miatt tűz ütött ki a nyugat-franciaországi Nantes székesegyházának belsejében szombaton - közölték a helyi tűzoltók.



A helyszínre hatvan tűzoltót vezényeltek. A legfrissebb hírek szerint sikerült lokalizálni a tüzet.
A polgármesteri hivatal egy tisztviselője, aki neve elhallgatását kérte, elmondta, hogy a Szent Péter és Szent Pál-székesegyházban reggel csaptak fel a lángok. Egyelőre nem tudni, hogy mi okozta a tüzet.

A francia állami televízió felvételén az volt látható, hogy füst gomolyog a 15. századi gótikus épület homlokzatán, a két torony között, a rózsaablakon át.

A székesegyházban 1972-ben komoly tűz volt. Tizenhárom évi restaurálás után 1985-ben adták át a felújított épületet.
A mostani eset felidézi azt, hogy tavaly a párizsi Notre Dame-székesegyháznak - a francia főváros egyik jelképének - tetőzetét rombolta le tűz, és leomlott az épület huszártornya is. A történtek azzal fenyegettek, hogy az egész épület is romba dől.

Forrás: MTI, Gerilla nyomán

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás