A koronavírus-járvány miatti korlátozások értelmében kilenc napra bezárták Banglades ruházati üzemeit, azonban a tömegközlekedés továbbra sincs, így munkavállalók ezrei kényszerülnek arra, hogy gyalog menjenek az újranyitó üzemekbe.
Több mint 1000 munkavállaló indult egy vasárnap reggel Mymensingh-ből a 112 kilométerre lévő Dhakába – adta hírül Bdnews24. Ez akár 18-28 órás utat jelent, a munkavállalók pedig gyalog indulnak útnak, hiszen az állásuk forog kockán.
A bangladesi kötött termékeket exportáló (BKMEA) és ruházati gyártókat tömörítő szövetség (BGMEA) március 27-én egyezett bele az üzemek bezárásába a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében. Több mint 1000 gyárt érintettek a lemondott megrendelések, amelyek a szövetség április 3-ai információi alapján több mint 3 milliárd dolláros veszteséget jelentenek a szektornak.
A bangladesi kormány április 9-ig meghosszabbította a korlátozásokat a koronavírus-járvány megfékezése érdekében: ezek értelmében nem működik a tömegközlekedés, az irodák, munkahelyek és oktatási intézmények is zárva tartanak. A kormány és a szervezetek megállapodása értelmében hétvégétől azt tanácsolták, folytassák a munkát az üzemekben a megfelelő védőfelszerelések biztosításával, a további kiesés megakadályozása miatt.
Bejelentettek egy 50 milliárd taka (körülbelül 550 millió euró) értékű gazdasági segélycsomagot is az ország exportágazatainak: a gyártulajdonosok az összegből a munkavállalókat fizethetik ki, ha továbbra is kénytelenek zárva maradni a járvány miatt. Az alap nagy részét, 34 milliárd takát a ruházati ipar megsegítésére szánják, hiszen ez adta Banglades exportjának több mint 80 százalékát.
A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!