A belső feszültségekkel terhelt dunaújvárosi Fidesz-KDNP-ben tovább mélyültek az ellentétek, miután polgármester-jelöltet állítottak, a KDNP helyi elnöke szerint ugyanis a pártszövetség jelöltje alkalmatlan a feladatra – tudta meg a dunaujvaros.com
Egyre több városban válik vállalhatatlanná botrányai, korrupciója és urambátyám politikája miatt a kormánypárt. Emiatt vannak olyan települések, ahol társutas „civilszervezeteket” indítanak, hogy hatalomban tartsák a Fidesz-KDNP-t, esetenként pedig maguk a fideszesek tagadják meg pártjukat, és öltik magukra a „civil” álarcot. Ám Dunaújvárosban még ezen is csavartak egyet, ott ugyanis a „jobboldali”, „keresztény-konzervatív” kormánypárt színeiben saját ember helyett egy kiugrott MSZP-st indítanak polgármesternek.
Lényegtelen a logó, úgyis ugyanazon urakat szolgálják
A helyi tagság nem is tudott róla
A dunaújvárosi eset pikantériája, hogy a döntés miatt egymásnak ugrott a helyi KDNP és a Fidesz. Noha a jelölteket bemutató sajtótájékoztatón a Fidesz úgy mutatta be az MSZP korábbi helyi elnökét, mint „a kormánypártok közös jelöltje”, egy dunaújvárosi lap birtokába került levél tanulsága szerint minden a KDNP tudta és beleegyezése nélkül történt. A dunaújvárosi KDNP elnöke világosan kimondta: ők nem kérnek a szocialista ejtőernyősből.
Kis Péter a levelében azt írja: „Magyar András jelölését a KDNP Alapszervezet Dunaújváros magam és a tagjaink nevében nem tudom, nem tudjuk támogatni”. Ez pedig azért érdekes, mert a KDNP alapszabályának 50. paragrafusa alapján „A helyi szervezet hatásköre: polgármesterjelölt, önkormányzati képviselőjelöltek állítása.”
Ha ők felelősek a jelöltállításért, viszont Mészáros Lajos országgyűlési képviselő és Molnár Krisztián választókerületi elnök úgy jelentette be a volt MSZP-s indítását, hogy a helyi szervezet nem is tudott róla, akkor azt kell feltételeznünk, hogy központilag döntöttek, átnyúlva a helyiek felett. Hova tovább, őket meg se kérdezték.
A jelek szerint a központ annyira bízik a dunaújvárosiakban, hogy még a polgármesteri széket is inkább adnák egy ex MSZP-snek, mint a helyi csapat bármelyik tagjának. Ezt a KDNP-s vezető is elismerte, hozzátéve: „El nem tudom képzelni azt a városvezetést, amiben egy baloldali beállítottságú, baloldali szavazókat megszólító polgármester a Fidesz országos választmányától kapott instrukciók alapján vezeti Dunaújvárost.”
Régióta marják egymást
Azt, hogy a KDNP felháborodását tényleg elvi aggályok okozzák, vagy amiatt dühösek, hogy emiatt ők esnek el a zsíros kifizetőhelyektől, azt mindenki döntse el maga. Az viszont beszédes, hogy a dunaújvárosi szervezetben már a jelöltállítás előtt is állandóak voltak a belső feszültségek, főleg a pozíciók miatt. Ez akkor csúcsosodott ki, amikor a bizottsági pozíciókon összeveszve Gombos István, korábbi alpolgármester kilépett a Fidesz frakcióból. Párttársai mandátuma visszaadására is rá akarták bírni.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!