– A magyar dolgozónak továbbra sincs sok szava a saját béremelését illetően. Legalábbis ilyen kép rajzolódik ki, ha megnézzük, hogyan zajlottak le a bértárgyalások a nagy szakszervezeti konföderációk és a kormány között. Ennek keretében annyit hallottunk, hogy a minimálbért 16%-al, a garantált bérminimumot 16%-al emelik jövőre, hangsúlyozom, hogy 20% körüli inflációs helyzetben – mondta Lantos János, a Mi Hazánk munkaügy kabinetjének elnöke.
– Érdemes tisztázni, a nagy szakszervezeti konföderációk magukban foglalnak számos tagszakszervezetet, a szakszervezetek pedig nyilván tagokat. Ahhoz, hogy valódi tárgyalásról lehessen szó, a tagszakszervezeteknek meg kellene kérdezniük a tagjaikat, milyen igényeik vannak, majd ezt továbbítani a konföderáció vezetői felé – részletezte Lantos.
Számos olyan megkeresést kaptunk, ami alapján ez döntően nem történt meg, tehát valójában ezek nem nevezhetők a szó legszorosabb értelmében tárgyalásoknak, hiszen a szakszervezeti tag magyar dolgozót senki nem kérdezte meg semmiről!
Ráadásul ezeket a nagy szakszervezeti konföderációkat a kormány sok millió forinttal támogatja éves szinten-
mutatott rá.
– Ha kutatjuk az okokat, miért nincs kellő igény a szakszervezetiség iránt a magyar munkavállalók körében, akkor ezt is meg kell említeni, és a problémák szőnyeg alá söprése helyett a Mi Hazánk, mint a dolgozók pártja, erről nyíltan mer is beszélni.
Mert nem az a szándékunk, hogy öncélúan támadjunk valakit, hanem hogy elősegítsünk az olyan szakszervezetiség kialakulását Magyarországon, amely kellő erővel és érvénnyel tudja képviselni a dolgozók érdekeit. Ebből kifolyólag szorgalmazzuk, hogy a jövőben a bértárgyalások előtt széleskörűen konzultáljanak a munkavállalókkal
– zárta gondolatait.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!