Horthy Miklós halálának 65. évfordulója alkalmából a Mi Hazánk Mozgalom, a Horthy Miklós Társaság, a Trianon Társaság, az 1956-os Vitézi Lovagrend Világszövetsége, a MIÉP, az FKgP, a ‘Sereg, a Mi Hazánk Motorosai, a Magyar Önvédelmi Mozgalom, a ‘Hatvannégy, a Mi Hazánk Ifjai, az Identitesz és a Magyarok Világszövetsége tartott fáklyás felvonulást Budapesten.
A házigazda Novák Előd, helyi önkormányzati képviselő, a Mi Hazánk alelnöke volt, aki a Horthy-korszakban jól ismert köszönéssel köszöntött minden hazafit. Igei szolgáltatot nyújtott az egyetlen magyar alapítású szerzetesrend tagja, Hesz Árpád Attila és Kovács Attila református lelkipásztor.
László Attila, a Magyar Önvédelmi Mozgalom vezetője a cselekvő hazaszeretetet és azt emelte ki, hogy a magyarságnak kulcsszerepe lesz az Európai Egyesült Államok elleni küzdelemben.
Apáti István, a Mi Hazánk parlamenti képviselője Nagyatádi Szabó Istvánt és Klebelsberg Kunót méltatta, akik a korszak emblematikus alakjaiként segítették Magyarország újjáépítését. Apáti kifejtette, hogy ezen a két területen (mezőgazdaság, oktatás) ma is hazafiakra, államférfiakra lenne szükség, de ez az árkok mélyítésében érdekelt Fidesz és a baloldal soraiból nem várható.
Dócs Dávid Horthy Miklós munkássága előtt tisztelegve, fehér lovon járta végig az utat.
A Mi Hazánk alelnökét, Cserháthaláp polgármesterét vastaps kísérte.
A Mi Hazánk vezetője beszédében azt hangsúlyozta, hogy a magyaroknak senki nem mondhatja meg, hogy kire emlékezhetnek és kire nem. Emlékeztetett arra is, hogy Horthy vezetésével a trianoni trauma után néhány évvel Magyarország már ismét vezető hatalom tudott lenni.
A Szovjetunió felbomlása után a kárpátaljai lakosság 80%-a arra szavazott, hogy Kárpátalja térjen vissza Magyarországhoz, majd Antall Kijevben egyoldalú szerződésben lemondott a területekről örökre. Ezt nem az ukránok, oroszok, vagy amerikaiak intézték így, hanem egy magyar miniszterelnök. Ma is történelmi időket élünk, ami Kárpátalját illeti, a kormány mégis figyelmen kívül hagyja ezt. A Rongyos Gárda hősies tetteit sem ápolják a mai magyar kormányok. Az ő példájuk megmutatja, hogyan tudtuk megváltoztatni az igazságtalan békediktátumot. Ha a Horthy-rendszer hivatalosan nem is támogatta ezeket a mozgalmakat, legalább akadályt sem gördített eléjük. Manapság a nemzeti összetartást, kohéziót igyekeznek felszámolni – vont párhuzamot a pártelnök, hozzátéve, hogy manapság mi, magyar civilek őrizzük a nemzet megmaradását, a láng őrzését. Az alkotmányos rendet, a kétkamarás országgyűlést vissza kell állítani, hogy ne csak a pártok képviselői ülhessenek a nemzet templomában. Minden magyarellenes sápítozó ellenére Ásotthalom közterén emlékmű fog állni a Rongyos Gárda hőseinek. Nem a magyargyűlölők fogják nekünk megmondani, kikre emlékezzünk és kikre ne! – emeli ki a cenzúrázott jobboldali lap.
A Facebookal továbbra is perben álló kormányfőjelölt a Parlament előtt mondta el a beszédét.
A Mi Hazánk elnökének felszólalását külön közzé fogjuk tenni,
de a mozgalom csatornáján is elérhető lesz- az összes beszéddel együtt. A vonulás a Mi Hazánk Facebook oldalán látható.
Olvasónk felvételei a vonulásról:
/fotó: Almási Roland/
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!