Semmi szükségünk egy olyan diktatórikus szervezetre, mint a WHO

Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke, országgyűlési képviselő és Balog Csaba, a Mi Hazánk budapesti elnöke, XIII. kerületi önkormányzati képviselő sajtótájékoztatót tartott a WHO budapesti irodája előtt. Az esemény aktualitását az adta, hogy július 19-ig van – volna – lehetősége a kormánynak módosítania a WHO-val fennálló szerződését.
Nincs szükségünk újabb indokolatlan járványügyi intézkedésekre, nem kellően dokumentált kétes hatású oltások kötelező felvételére. Nem szeretnénk, hogy a WHO, az ENSZ egészségügyi világszervezete diktatórikus módon avatkozzon be olyan ügyekbe, amelyek egyedül a magyar emberekre tartoznak, és a megválasztott magyar kormány intézkedési kompetenciája. De ezt az elvet úgy néz ki – sajnos –, egyedül a Mi Hazánk képviseli következetesen.
A sajtótájékoztatón elsőnek Novák Előd fejtette ki gondolatait:
„Úgy látjuk, hogy a kormánynak sokkal inkább érdekei vannak, sem mint elveik, és csak fideszes porhintés történt a kilépés ügyében. A Tisza pedig most is hallgat, ahogy a Pfizer ügyben Ursula von der Leyen elleni indítványt sem támogatták. A CitizenGo szerint az egészségügyi világszervezet soha nem látott új jogköröket szerzett a nemzetközi egészségügyi vészhelyzetek kihirdetésére és a magyar országgyűlés, erről még csak nem is szavazott…. A WHO olyan újításokat vezet be, amelyek felülírhatják a nemzeti törvényeket egészségügyi válsághelyzet esetén, s ha Magyarország nem utasítja el hivatalosan a módosításokat július 19-ig, akkor azok kötelező érvényűvé válhatnak. A WHO megteheti, hogy önkényesen kihirdethessenek egészségügyi vészhelyzeteket, újra elrendelhessék a lezárásokat, a kötelező intézkedéseket, megfigyeléseket és cenzúrát – fogalmazott a CitizenGo… Komoly veszély fenyegeti a nemzeti szuverenitást, az emberek egyéni szabadságjogait, és az egészségügyi önrendelkezését is, hiszen láthattuk, hogy a kormány – akár a WHO-ra való hivatkozással, pusztán minden kötelező érvény nélkül is – a Covid-diktatúra idején elképesztő korlátozásokat vezetett be. Éppen ezért a Mi Hazánk Mozgalom elvárja a kormánytól, legalább a WHO módosításainak a visszautasítását a július 19-i határidőig.”
Balog Csaba felszólalásában többek között elmondta:
„Számunkra sokkal fontosabb a nemzet függetlensége, minthogy fejet hajtsunk egy globális egészségügyi diktatúra előtt. A WHO-val nem újabb szerződéseket kellene kötnünk, hanem el kellene attól távolodnunk. Orbán Viktornak és kormányának példát kellene venni Donald Trumpról, aki már kilépett a WHO-ból….. Mi nem ismerjük pontosan a WHO működését, és sajnos nem ismerhettük meg az operatív törzs dokumentumait sem. Felháborító és elfogadhatatlan, hogy a mai napig nem szolgáltattak adatokat és nem tudjuk pontosan, hogy milyen egészségügyi következményei voltak azoknak a vakcináknak, amelyeknek nem voltak végleges engedélyei…Nekünk nem újabb szerződések kellenek, hanem nemzeti függetlenség. Az egészségügyben is kérjük és követeljük a kormánytól, hogy azonnal hozza nyilvánosságra az operatív törzs működésével kapcsolatos összes dokumentumot.”
Az elhangzott tájékoztatója után Novák Előd a Magyar Jelen számára adott interjúban olyan dolgokra is felhívta a figyelmet, amely beszédében nem hangzott el.
– A jelen sajtótájékoztató aktualitását az adta, hogy július 19-ig lehetne lépnie a WHO-val való szerződések tekintetében a magyar kormánynak. Várható ez a lépés?
– Az előzmények alapján ezt sajnos nem túl reális, de nekünk a nyomásgyakorlást folytatni kell. S nemcsak becsületbeli ügyként, de láthattuk, hogy néha megremeg a kormány keze a WHO-ból való kilépést illetően is. Amikor ezt az USA bejelentette, várható volt, hogy több ország is követi a példáját. Esetleg mi is, hiszen akkor még a Kormányinfón Gulyás Gergely is némi nyitottságot mutatott erre. De nem indult el ebben az ügyben egy lavina, így Magyarország sem állt be a kilépők közé. Én nagyon örülnék egyébként, ha amerikai mintára a kísérleti Covid-vakcinák visszautasítása miatt kirúgott munkavállalók rehabilitálására Magyarországon is sor kerülne, mert ez például az amerikai katonaságnál megtörtént.
Ezt a javaslatomat is leszavazta a kormány, de a választások közeledtével különösen esély van rá, hogy az ilyen, társadalmilag támogatott dolgokat is elfogadják.
– Egyébként a Fideszen belül is van megosztottság ebben a kérdésben?
– Ez kérdéses, Szíjjártó Péter többször barátjának nevezte a WHO elnökét, viszont Gulyás Gergely mértéktartóbban fogalmazott, ő nyitottságot mutatott a kormány nevében a kilépésre is. De mégsem láttunk érdemi elmozdulást, tehát ez inkább ilyen sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánjuk dolog a Fidesz részéről, s végül az történt, hogy nem léptek semmit.
A pártok közül a Tisza is lapít ebben a kérdésben, így valójában egyedül mi képviseljük következetesen, hogy a WHO hatalmát legalább korlátozni kell, mert ez tulajdonképpen egy nemzetközi lobbi szervezet.
Nagy társadalmi támogatottság áll mögöttünk, sok százezren írták alá már tiltakozásaikat ebben az ügyben is, tehát a civilekkel kiegészülve ez mégiscsak komoly erőt jelenthet.
– Mi lenne az eredménye, ha végre lépne a kormány?
– Ki tudná vonni Magyarországot azok alól a kötelezések alól, amely kötelezések leginkább gumiparagrafusok, lehet szigorúbban is értelmezni, és megengedőbben is őket. Egyébként véleményem szerint bármi történne, a kormány a felelősséget át fogja hárítani, a WHO-ra. De lehet olyan szolgalelkű kormánya Magyarországnak – ez akár egyébként a jelenlegi is lehet – amelyik végrehajtja ezeket a sokszor átláthatatlan, a gazdasági érdekcsoportok által mozgatott kötelezéseket.
Megjegyzem Magyarországon szerintem az egészségügyi kormányzat és a szakma is megbukott. Emlékszünk még arra, mikor – Merkely Béla nevével – azzal plakátozták körbe az országot, hogy az oltás működik. Pedig hát minimum nem működött. Van egy túlmisztifikált megközelítése a szakmai szervezeteknek, pedig önmagában azért, mert valaki. szakértőnek vallotta magát, attól még nem úgy tűnt, hogy igaza van.
– Most tartottak egy sajtótájékoztatót, mit tudnak még ezen kívül tenni az ügyben?
– A parlamentben most nyári szünet van, így csak egy parlamenti indítványt tudtam benyújtani most a hétvégén a miniszterelnökhöz. Azt kértem, hogy lépjenek július 19-ig, ennyi mozgásterem volt, meglátjuk, hogy az indítványomra lesz-e bármilyen reakció. Mi mindenesetre megtettük azt, ami tőlünk tellett, felhívtuk a figyelmet a veszélyre, megkongattuk ez ügyben is a vészharangot.
A másik felszólaló politikus Balog Csaba ehhez az alábbiakat tette hozzá:
– Mint budapesti elnök, mint önkormányzati képviselő, de mint egyszerű családapa – akinek van egy vállalkozása – is megszólalhattam volna ezen a sajtótájékoztatón, mert mindhárom minőségemben érintett vagyok.
Volt Magyarországon egy olyan világjárvány – a Covid–19 – amelyben olyan intézkedések voltak, amelyeket azóta sem magyaráztak meg, nem tisztáztak és nem kaptunk semmilyen tekintetben jogorvoslatot a problémáinkra. Nagyon sok ember elveszítette a munkáját, az egzisztenciáját és nagyon sok embernek lettek egészségügyi panaszai az oltások után. De ezekre sem statisztikai adatokkal, sem semmiféle más magyarázattal nem szolgáltak. Most úgy tűnik számunkra, hogy újabb szigorításokat akarnak a WHO által behozni az országba, oly módon, hogy aláír a kormány egy olyan megállapodást, amelyre utána hivatkozva további megszorításokat tehetnének.
Én azt láttam a járvány alatt – mivel én magam is vállalkozó vagyok –. hogy a kkv-szektort ellehetetlenítették, a magyar kisvállalkozókat tönkretették. Nagyon sokan csődbe mentek, mert nem rendelkeztek kellő tartalékokkal, viszont a multinacionális cégekkel kivételeket tettek. Mind budapesti elnökként, mind kerületi önkormányzati képviselőként – de még vállalkozóként is – felháborítónak tartom ezt a morált, és semmi szükségünk újabb ilyen jellegű megszorításokra. Illetve olyan szerződésekre sem, amelyek lehetőséget adnak arra, hogy ha már csak a gyanúja is megfigyelhető egy világjárványnak, már akkor is globális intézkedéseket vezethetne be a WHO – a kormányt rászorítva – Magyarországon. Erre nekünk, a magyar embereknek semmi szükségünk.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás