Katonai helikoptereket kellett bevetni egy borsodi tűzvésznél
Kép forrása: honvedelem.hu
Az első becslések szerint akár százhektáros is lehet az a terület, amely a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Dédestapolcsánynál gyulladt ki – közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel szerdán.
Mint írták, a lángok gyorsan terjedtek, és több helyen koronaégés alakult ki az akác-, fenyő- és tölgyerdőben. A kazincbarcikai, az ózdi és a miskolci hivatásos tűzoltók, valamint az egri, a diósgyőri és a szendrői egységek mellett a borsodbótai önkéntes tűzoltók is a helyszínre vonultak; a rajok megfelelő pihentetéssel dolgoznak.
A honvédség két helikoptere is bekapcsolódott a tűzoltásba, ezek alkalmanként mintegy két köbméternyi vizet képesek kimerni a rájuk akasztott eszközökkel.
A tűz oltása folyamatos, a helikopterek felváltva hordják a vizet a közeli Lázbérci-víztározóból – közölték.
Kapcsolódó:
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás