Egy temetőben felcsendülő dal miatt retteg a globalista média der Standartól Hvg-n át a Telex erre mindig érzékeny szerkesztőségéig. Mivel vasárnap tartják a választásokat Ausztriában, így a jobboldali (szerintük radikális, valójában „Orbán-konzervatív”) FPÖ minden lépését figyelik a kitartott médiamunkatársak. Még a temetőkben is utánuk lesekednek, ahol aztán készülnek is a rejtettkamerás felvételek.
Így készült az a „tényfeltáró oknyomozóriport is”, melyben a Standard „bátor munkatársa” egy temetésen rezzent össze egy régi dal hallatán, melyet egy időben az SS is énekelt. A temetésen az FPÖ „nagy öregjétől”, Walter Suchertől vettek végső búcsút. Sucher 40 évvel ezelőtt az FPÖ kerületi képviselője volt, emellett egy német nacionalista diákszervezet tagja is, ami az FPÖ nacionalista szárnyához tartozik. Sucher 2006-ban azzal keltett feltűnést, hogy az FPÖ egyik konferenciáján azt mondta: „Mindannyiótokat üdvözlöm egy szívből jövő Heil-lel!” – igyekszik az örökölt félelmekre hatni a Telex a félig lefordított mondattal, amely magyarul valahogy így hangozna: „Mindannyiótokat üdvözlöm egy szívből jövő éljennel!” – ugye milyen ijesztő?
Sucher ott arról is beszélt, hogy szerinte a „Wenn alle untreu werden” című dalt ma is énekleni kellene. Ez az SS körében is egy kedvelt éneknek számított, melynek első két sora így hangzik:
Ha mindannyian hűtlenné válnak,
Mi akkor is hűek maradunk
Borzalmas sorok, amitől viszolyog minden igazlelkű liberális és globalista nemzetáruló. Ráadásul, ami igazán megbotránkoztatta a firkászokat nem más, mint hogy az öreg Sucher vágya valóra vált, s temetésén a régi bajtársak rázendítettek a nótára, bizonyítva, minden üldöztetés és lejáratás ellenére, ők igenis hűek maradtak.
És, hogy miért csináltak nemzetközi botrányt az egészből? Azért, mert a választási győzelemre pályázó FPÖ részéről ott volt a temetésen a párt országos tanácsának tagja, Harald Stefan és Martin Graf, valamint Norbert Nemeth frakcióvezető. Noha azt elismerik, egyiküket sem látták énekelni, mégis óriási a felháborodás, mivel „nem vonultak ki felháborodottan”, mikor a bajtársak rázendítettek a dalra.
Az eset miatt balközéptől szélsőbalon át a fehérgyűlölő Zöldekig mindenki nekiesett az FPÖ-nek, és zsidó diákok is panaszt tettek. Az Osztrák Szabadságpárt azzal reagált, hogy tiszteletlenség egy temetésből politikai ügyet kreálni.
Politikai ügyön felül viszont rendőrségi ügy is lehet az esetből, mivel a bécsi temetésen azt a változatot énekelték, amely a „Szent Német Birodalomról” szól – ilyesmi pedig a „szabad” Ausztriában súlyos következményekkel járhat.
Íme a dal, amitől retteg a liberális világ:
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!