Feloszlatták a Fidesz újbudai szervezetét, a helyi önkormányzati frakció pedig két részre szakadt. Frakcióvezetőjüket már többször leváltották ebben a ciklusban, jelenleg a harmadikkal próbálkoznak az ország ötödik legnagyobb önkormányzatában.
A Fidesz szegénységi bizonyítványa, hogy a legnépesebb kerületben a helyi elnökük a valójában KDNP-s Simicskó István – volt, de ő nem volt képes egyben tartani a szervezetet, feloszlatták. Nyolcfős frakciójuk is két négyfős szekértáborra szakadt (Hoffmann, Csernus, Molnár és a kvótanő Nagyné az egyik oldalon, velük szemben pedig Szabó, Jankó, Elekes és az egyetlen egyéni győztes Junghausz, aki nem is párttag), a frakcióvezető most még Simicskó választókerületi titkára, Szabó László.
Az alábbi képen Hoffmann Tamás, a Fidesz bukott polgármestere, majd bukott frakcióvezetője és egyik bűntársa, akinek korrupciós ügyében Novák Előd feljelentése alapján nyomozást rendeltek el, erről korábban itt számoltunk be.
A balliberális szivárványkoalíció és a Fidesz többször kiegyezett a háttérben, folyamatosan növelik a fizetett pozíciók számát önmaguk számára. A megduplázott, rekordszámú alpolgármester fizetését pedig a törvényi maximumban határozták meg, ezekre is egyedüli képviselőként szavazott nemmel a Mi Hazánk politikusa, a Fidesz támogatta.
A Mi Hazánk a kerületet vezető baloldali összefogás miatt felbomlása miatt épp a napokban javasolta a testület feloszlatását és új választásokat.
Máshol is bajban van a budapesti Fidesz
A 24 közben arról ír, hogy Csepelen szintén hasonló természetű problémák ütötték fel a fejüket és gátolják a kerület vezetését. Itt Németh Szilárd rezsibiztos feloszlatta a helyi Fidesz-szervezetet. A kritikus helyzetben öt kormánypárti képviselő az ellenzékkel szavazott, a polgármester ellenében.
Elmondások szerint a rezsibiztos előzetesen nem tájékoztatta szándékáról a helyi párttagságot. A november elején meghozott döntésnek a csepeli Fidesz Facebook-oldalán sincs nyoma, az érintettek közül sokan pedig csak a múlt héten kapták meg postai úton a szűkszavú hivatalos értesítést a feloszlatásról.
A Fidesz alelnöke már nem tagja a Fidesznek
A párt alapszabálya szerint az alapszervezet megszüntetéséről az országos választmány elnökségének kellett kimondania a végső szót. A Kövér László vezette testület döntése után a szervezet tagjainak tagsági viszonya is megszűnik, vagyis annak nyomán
A múlt szerdai testületi ülésen a kilencből öt fideszes képviselő az ellenzéki pártokkal szavazott, amivel két, a polgármester számára különösen fontos döntést torpedózott meg. Az elbukott szavazások miatt a kerületvezető állítása szerint leállhat a Csepeli Városgazda Zrt. működése, több száz ember munkahelye kerülhet veszélybe, de ellehetetlenülhet az önkormányzat is.
A Demokratikus Koalíció mindenesetre már azt szűrte le az eseményekből, hogy a fideszes belháború miatt Csepel működésképtelenné vált, Borbély Lénárd és a Fidesz nem tudja tovább vezetni a kerületet. A DK közleményében úgy foglalt állást, hogy előrehozott választásra lesz szükség.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!