A Mi Hazánk értelmiségi holdudvarából alapított Fekete István Szabadegyetemen hat új előadót lehet meghallgatni az őszi szemeszterben, melyet a szabadegyetem igazgatója, dr. Popély Gyula történész, az MTA doktora nyit meg. Az előadások nyilvánosak és ingyenesek, helyszínük: Budapest XI. kerület, Bartók Béla út 96. (a Mi Hazánk központi irodája).
- Dr. Borbély Zsolt Attila közíró, politológus: Nemzetpolitika – külhoni magyar érdekképviselet a rendszerváltás után
Szeptember 21. (csütörtök) 18:00 - Dr. Csath Magdolna közgazdász professzor: Növekedés vagy fejlődés: melyiket segítik az akkugyárak?
Október 19. (csütörtök) 18:00 - Pongrátz András ’56-os szabadságharcos és Vékony Csongor: Pongrátz Gergely könyve új kiadásának bemutatója
Október 26. (csütörtök) 18:00 - Dr. Letoha Tamás kutatóorvos: A COVID-19 és annak tanulságai
November 16. (csütörtök) 18:00 - Dr. Pécsi Rita neveléskutató: Az egészséges énidentitás és nemi identitás kialakulása
December 7. (csütörtök) 18:00 - Dr. Héjj Andreas pszichológus professzor: Milyen veszélyeket rejt az idegenek befogadása? 2024. január 18. (csütörtök) 18:00
A korábbi előadások videó pedig ITT tekinthetők meg.
Novák Előd országgyűlési képviselő, a Fekete István Szabadegyetem főszervezője elmondta, a Mi Hazánk Mozgalom azzal a céllal alapítja a Fekete István Szabadegyetemet, hogy minden tudásvágytól vezérelt honfitársunk részt vehessen olyan színvonalas előadásokon, amelyek az egyre súlyosabban fogyatkozó magyarság megmaradásának, gyarapodásának, kulturális értékei bemutatásának, nemzeti öntudata megerősítésének szolgálatától vezéreltek.
A politikus szerint „a szocializmus kulturális tilt-tűr-támogat felosztási rendszerét felváltotta a neoliberalizmus társadalomromboló folyamata, a cenzúra pedig még az interneten is aggasztó mértékben van jelen. A valódi őstörténetünk feltárásától-bemutatásától kezdve az elhallgatott nemzeti diadaljainkon (pl. pozsonyi csata és Rongyos Gárda) át a rádiókból kirekesztett nemzeti rockig számos olyan kulturális terület van, melyet a magyar állami kutatás- és oktatáspolitika, filmtámogatási és hasonló rendszerek nem kezelnek méltóképpen”.
A neoliberalizmus kulturális hegemóniájával szemben kulturális szabadságharcot hirdetve a párt célja a jövőtervezés, a magyar tapasztalat és nemzeti hagyomány modern, tudományos ötvözésével megvalósított, szellemi síkon történő támogatás a sikeres magyar megoldások kibontakozása érdekében. Éppen ezért értelmiségi holdudvaruknak kívánnak nyilvánosságot, méltó közeget teremteni gondolataik bemutatására a Fekete István Szabadegyetem szerény lehetőségei által, a szabad gondolkodóknak egy nemzeti gyűjtőhelyet, intellektuális menedéket nyújtva.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!