Mind a 12 házigazda város – köztük Budapest – beadta rendezési elképzeléseit a nyári labdarúgó Európa-bajnokságra, emlékeztet az MTI.
„Április 7-e volt a határidő, örvendetes, hogy minden érintettől pozitív visszajelzés érkezett” – közölte Martin Kallen, az európai szövetség (UEFA) tornaigazgatója, aki azt azonban nem árulta el, hogy az egyes helyszínek mennyi nézővel számolnak.
„Annyit mondhatok, nagy különbségek vannak abban a tekintetben, hogy az egyes rendezők mennyire akarják kihasználni a stadionkapacitásukat”
– fogalmazott a szakember.
Az UEFA a hírek szerint négy modellt vázolt fel a házigazdáknak a zárt kapus lebonyolítástól a telt házig. Aleksander Ceferin, az UEFA elnöke ugyanakkor a közelmúltban úgy nyilatkozott, hogy csak az a város maradhat rendező, amely garantálja bizonyos számú néző beengedését a stadionba. A dpa német hírügynökség úgy tudja, hogy a házigazdáknak április 28-ig még lesz lehetőségük módosítani a koncepciójukat, amennyiben a koronavírus-helyzet ezt szükségessé teszi.
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter március 25-én, online sajtótájékoztatón azt mondta:
a labdarúgó Eb magyarországi mérkőzésein azok vehetnek részt, akiket beoltottak,
és mivel az a terv, hogy május végéig mindenki kaphat oltást, aki kéri, remélhetőleg „júniusra már magunk mögött hagyjuk” ezt az időszakot.
A tavalyról egy évvel elhalasztott Eb-t június 11. és július 11. között rendezik. A nyitómérkőzésre Rómában, a döntőre Londonban kerül sor. A Puskás Stadionban a tervek szerint három csoportmérkőzést és egy nyolcaddöntőt rendeznek. A magyarok csoportellenfelei a címvédő portugálok, a világbajnok franciák és a társházigazda németek lesznek.
Vénaszkenner 2.0?
Ismeretes, hogy néhány évvel ezelőtt egy hasonló konfliktus borzolta a kedélyeket a szurkolók és döntéshozók között, akkor az úgynevezett vénaszkenner ellen tiltakoztak, ami egy biometrikus beléptető rendszer.
Akkor a leghangosabban a Ferencváros tábora, valamint az SZSZJN (Szurkolók Személyiségi Jogok Nélkül) csoport tiltakozott. A megoldatlan helyzet hosszú évekig tartott, olyan abszurd eseményeket hozva magával, mint az üres stadion egy Fradi-Újpesten, csordultig telt Népliget a kupadöntőn, vagy a lelátón kívül, a Szöglet presszóban megünnepelt bajnoki cím, a csepeli performanszról már nem is beszélve. (Talán pont ez utóbbi késztette akkor meghátrálásra a politikusokat.)
(felhasznált fotók: origo,24,blikk,nb1.hu,444)
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!