Robbanás érte Oroszország fő olajvezetékét

Augusztus 26-án hatalmas robbanás rázta meg a Rjazany–Moszkva-olajvezetéket, amely az egyik legfontosabb kőolajtermék-szállítási útvonal az orosz főváros felé – közölték az Ukrinformmal az ukrán védelmi hírszerzés (DIU) forrásai.
A DIU értesülései szerint miután a helyi csatornák hangos „durranásról” számoltak be a vezeték egyik szakaszán, hatalmas tűz ütött ki. Néhány órán belül a tűzoltó- és mentőszolgálatok a helyszínre vonultak, hogy megfékezzék a lángokat – írja a Vadhajtások.
A lakosok elmondása szerint Bozsatszkovo falu térségében rendvédelmi szervek és javítóbrigádok dolgoztak a robbanás és a tűz következményeinek felszámolásán.
Megjegyzik, hogy a vezetéket 2018 óta a Transznyeft vállalat benzin szállítására használja, amely az orosz hadsereget is ellátja üzemanyaggal.
A hírszerzés szerint az incidens miatt az olajtermékek Moszkvába irányuló szállítása határozatlan időre leállt.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.
Támogatás