Mint ismert, szeptember 8-án pénteken, helyi idő szerint 23:00 óra tájban a Richter-skála szerint 6,8-as erősségű földrengést regisztráltak Marokkóban, a fővárostól bő 70 km-re lévő epicentrummal. Nagyon sok a halálos áldozat és a romok eltakarítása még ma is tart. Segítségre van tehát szükség.
A földrengés után több ezren hajléktalanná váltak az észak-afrikai országban. Még mindig nem lehet tudni, hányan maradtak fedél nélkül Marokkóban a több mint egy hete pusztító földrengés miatt. Marrákes óvárosának kitelepített lakói jelenleg egy futballstadionban élnek, amelyet a marokkói hatóságok menedékhellyé alakítottak át.
Kevesen tudják, létezik egy Magyarországon egy HUNOR névre hallgató különleges egység, amely pont az ilyen helyzetekre lett kitalálva.
A Katasztrófavédelemnek kellene válaszolnia arra, vajon miért nem vetik be őket ott? Tette fel a kérdést Vidó Attila, a Hazánk Rendvédelmi kabinetjének vezetője, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének volt alelnöke.
A nyilvános fellelhető anyagok arról tanúskodnak, hogy szeptember 11-20. között a kazahsztáni Almati városában bizonyítja tudását a magyar hivatásos mentőszervezet kijelölt csapata. A tíztagú hazai egységben olyan szakemberek is vannak, akik februárban a törökországi földrengés után Antakya városában kutattak a romok között.
– Nem kellett volna azonnal felfüggeszteni a gyakorlatokat és a természeti katasztrófák helyszíneire sietni? Abban biztos vagyok, hogy a mentőszervezet tűzoltó tagjai szívesen indulnának azonnal és hasonlóan kimagasló teljesítményt nyújtanának a mentésben, mint a törökországi földrengésnél
– hívja fel a figyelmet Vidó és hozzáfűzi, hogy sorait még csak véletlenül sem a HUNOR tagjainak célozza, akik egytől egyik bátor tűzoltók, a kérdés a korábban is sokat kritizált Katasztrófavédelem felé irányul…
(Fotó: A Hunor mentőcsapat indulása Törökországba, Magyar Nemzet-MTI, Kovács Tamás)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!