loading
Menü
Támogatás

Nyugdíjasoktól és fogyatékkal élő gyerekektől loptak

2019. dec. 28. 08:48
1 perces olvasmány
Nyugdíjasoktól és fogyatékkal élő gyerekektől loptak

Az Ukrán Takarékbank (Oscsadbank) egyik fiókjának vezetői több mint kétmillió hrivnyát loptak el a nyugdíjasok és a fogyatékkal élő gyermekek számláiról.

Az Ukrán Főügyészség már hivatalosan is vádat emelt a gyanúsítottak ellen az ukrán Btk. 191. és 200. cikkébe ütköző bűncselekmények elkövetésének alapos gyanúja miatt. A nyomozás megállapította, hogy a bankfiók vezetői közös megegyezéssel működve 2016 és 2018 között folyamatosan lopták az ügyfeleik pénzét hamis okiratok révén és ténykedésüket különféle banki műveletnek álcázva.

A vezető beosztásukkal visszaélő bankárok 72 személyt, zömmel nyugdíjasokat és rokkant gyermekeket károsítottak meg mintegy 2,2 millió hrivnyával. A portál értesülése szerint az Oscsadbank felelős beosztású banktisztviselői egészében hamis okiratok révén mintegy 20 millió dollárt helyeztek el svájci bankokban.

(KarpatHir)

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás