A tankerületi központok adatai szerint 2023 júniusa óta eddig 455 pedagógus mondott fel az állami iskolákban, a 2022/2023-as teljes tanévet nézve ez a szám pedig több mint 5000.
A nyár kezdete óta minimum 455 tanár mondott fel az állami iskolákban. A közalkalmazotti jogviszonyukat közös megegyezéssel vagy lemondással szüntették meg – írja az Index tankerületi adatokra hivatkozva.
A Népszava szerette volna megtudni a tankerületi központoktól, hogy a felmondó tanárok között hányan vannak, akik a státusztörvény miatt szüntették meg jogviszonyukat, de a tankerületek szerint nem kell megindokolni a felmondást minden esetben.
- a Közép-Pesti Tankerületi Központban 40,
- az Észak-Pesti Tankerületi Központban 28,
- a Dél-Budai Tankerületi Központban 19,
- a Közép-Budai Tankerületi Központban 17.
Az Oktatási Hivatal adatai szerint a június 15-én zárult tanév során
4835 pedagógus jogviszonya szűnt már meg.
A PSZ pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy ehhez hozzá kell számolni a július 20-ig felmondott tanárokat is, így pedig a távozó pedagógusok száma több mint ötezer.
A Mi Hazánk habár részt vett a Belügyminisztérium által szervezett egyeztetésen és egy 14 pontos javaslatcsomagot is megfogalmazott a státusztörvénnyel kapcsolatban, azok mégsem kerültek bele a végleges törvénybe.
Dúró Dóra nemrég hangot adott annak, hogy elfogadhatatlan a pedagógusok fizetésénél használt leggyakoribb viszonyítási alap, ami a diplomás átlagbér 80 százalékát veszi. A bérek ezt persze most nem érik el, de ezen felül is érthetetlen, hogy egy tanári diploma miért csak 80 százalékát éri a többi diplomának.
Az egész alaptanterv felülvizsgálatára szükség van, mert a gyerekek sokat tanulnak feleslegesen, a pedagógusok pedig még jobban ki fognak égni a felmondások miatt.
Árulkodó, hogy az óraadó tanárok egy tantestületen belüli arányát most megemelik, ami a státuszban lévő tanárok sújtja, mert az extrafeladatok rájuk terhelődnek majd – mutatott rá.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!