Egy barátságos ún. “Soccer Tournament”-et, vagyis labdarúgó tornát rendeztek Észak-Karolinában, amelyen 32 meghívott csapat vehetett részt, és melynek fődíja 1 millió dollár. Itt találkozott egymással Ryan Reynolds csapata, az idényt az angol ötödosztályban záró Wrexham és a korábbi válogatott futballistákból összeállított USA női csapata.
A női csapatot egy amerikai női legenda, Mia Hamm irányította, a szervezésben pedig a háromszoros olimpiai aranyérmes, és FIFA világbajnok Heather O’Reilly segítette. Ellenfelük csapatát a klub korábbi kiöregedett játékosai, valamint a Peterborough korábbi labdarúgója erősítette.
A profi sporttól visszavonult “öregfiúkat” is tartalmazó Wrexham végül 12-0-ra verte a korábbi női válogatott játékosok csapatát, ami a torna addigi legnagyobb különbségét eredményezte.
Az eredményt elbagatellizálók ezzel kapcsolatban azt állították, hogy ez nem számít, mert amúgy is kispályás foci volt, ráadásul csak 20 perces. Arról nem is beszélve, hogy nem volt les szabály, nem lehetett becsúszni, nem volt bedobás se. Igen ám, de ezek a szabályok mindkét félre egyaránt vonatkoztak, nem csak a női exválogatottakra.
A vereség után megszólaló O’Reilly azt mondta, ők büszkék és boldogok, hogy itt lehettek.
“Remélem, megmutattuk mindenkinek, hogy a lényeg, hogy menj, hogy élj! Mi a legrosszabb, ami történhet? Hogy kikapunk mondjuk 16-0-ra a Wrexhamtől? Minket ez nem érdekel. Mi élünk, mi bátrak vagyunk, mi merészek vagyunk” – nyilatkozta.
“What’s the worst that could happen? We lose 16-0 to Wrexham? We don’t care because we’re living, we’re being bold, we’re being brave.”@HeatherOReilly knows the result isn’t everything. 🙌
📺: @TST7v7 on @peacock pic.twitter.com/ZOkLOAzEpE— NBC Sports Soccer (@NBCSportsSoccer) June 2, 2023
Identitáspolitika
Ezzel önmagában még nem is lenne probléma, a gond ott kezdődik, hogy az USA női csapata (ellentétben egyébként a férfi válogatottal) már régóta nem csak a sportra helyezi a hangsúlyt, hanem padlógázzal nyomja a szélsőliberális identitáspolitikát, ide értve a feminizmustól kezdve a BLM-ig mindent. Korábbi csapatkapitányuk például nem csak a kaliforniai színeshajú, liberális aktivista kétlábon járó karikatúrája, de nyíltan LGBT-lobbista leszbikus is.
Ő nyilatkozta például azt is, hogy a női sportra a veszélyt nem a transzvesztita gyerekek jelentik, (tehát azok a fiúk, akik inkább a női ligában kívánnak versenyezni), hanem a “bérkülönbség”. Szerinte ugyanis a nők méltatlanul kevesebb pénzt kapnak, mint a férfi labdarúgók.
Megan Rapinoe igazi kulturmarxista feministaként nem érti, hogy a labdarúgás nem olyan, mint egy gyári munka, ahol ha ketten állnak a szalag mellett, azok ketten ugyanannyi pénzt keresnek. A futballban még csak nem is az eredmények számítanak, hanem a nézőszám. Megnyerhetsz akárhány tornát, ha azt a kutya nem nézi, a szponzorok sem fognak pénzt tolni bele. Tehát, Rapionenak annyi dolga lett volna, hogy a hozzá hasonló szélsőliberális félőrülteket ráveszi, hogy nézzenek női labdarúgást, és járjanak el a meccsekre. Ők azonban még ennyire se voltak képesek. A normális futballszurkolókat pedig elidegenítették maguktól a folyamatos Amerika- és fehérellenes propagandájukkal, meg a feminista kiszólásaikkal. Olyan nemzeti válogatottnak pedig igen nehéz szívből szurkolni, akik gyűlölik az országot, melynek mezét magukra húzták. Így hát nem volt más megoldás, mint a médiában hisztizni a “patriarchátus” ellen.
A női játékosok azt állították, ugyanannyi pénzt (ha nem többet) érdemelnek, mint az USA férfi válogatottjának labdarúgói, mivel nálunk jobbak, eredményesebbek és sikeresebbek. Mert, “ők már bizonyítottak”. Való igaz, a női mezőnyben az USA csapata kiemelkedő, és általában a tornák favoritja. A “woke Amerika” pedig azt mondta, jogos a kritika, így a férfi válogatott által a katari vb-n megnyert pénzjutalom felét egyszerűen elvették tőlük, és odaadták a nőknek.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!