A momentumos vezetésű VI. kerület bérleti díjat kért azért, hogy egy önkormányzati területen a karácsonyi időszakban kettős keresztet lehessen állítani, ami már önmagában beszédes, hiszen közérdekűnek, vagy legalábbis közhasznúnak vélt „hirdetések” esetében ettől a legtöbb önkormányzat eltekint.
A Soproni Tamás által vezetett városrésznek (de leginkább a polgármesternek) többször is meggyűlt már a baja a keresztény jelképpel.
Alább Novák Előd (Mi Hazánk) 2021-es közleménye.
Soproni Tamás momentumos polgármester ismét megüzente, hogy csak a hanukagyertyáknak ad közterület-használati engedélyt a Nyugati tér frekventált részén, de az ökumenikus kettőskereszt-állítást polgári engedetlenséggel így is megtartja ott a Mi Hazánk Mozgalom, mert Magyarország a magyaroké!
A Momentum terézvárosi polgármestere korábban azzal az indokolással utasította el közterület-használati kérelmünket, hogy a Nyugati téren nincs hely… Később nyíltan beismerte, hogy politikai alapon diszkriminált minket. Majd amikor nem hátráltunk, s polgári engedetlenséggel felállítottuk a keresztet, a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóságához fordult. A polgármester kiskirálykodó döntése nyomán sajnos nem meglepő, hogy tettlegességig fajult a keresztényellenesség, többször megrongálták (még karácsony alatt is!) a Nyugati téren felszentelt keresztünket a momentumos polgármester uszítása után, ide vezetett a nácizása. Nem tolerálták a nemzeti színű gyertyákat sem, ellopták azokat a talapzatról, s megtépkedték az “Áldott karácsonyt és boldog új évet a keresztény és magyar országnak!” feliratokat az ökumenikus keretek közt felállított kereszt talapzatán.
A kereszténység általános jelképe forgalmas közterületekre helyezésének fő célja, hogy az emberek megálljanak egy pillanatra a karácsonyi bevásárlási láz miatti rohanásban, és elgondolkozzanak az ünnep valódi értelmén… A keresztállítási misszió tehát egyfajta tüntetés is népünk fogyasztói társadalommá való züllesztése ellen.
Karácsony üzenete ma is ez az örömhír: „Velünk az Isten” (Mt 1,23). Mi azt is hirdetjük vele, hogy a kereszténység gondolatvilága minden napunk része kell legyen, így jelképesen a kereszteket sem engedjük a templomokba zárni. Ezen eszmeiség alapján javasoltuk a hit- és erkölcstan bevezetését az iskolákban, az egyházi esküvő állami elismerését, illetve magzatéletvédő, szívhangos javaslatunk is keresztény etikai alapokon nyugszik.
A Mi Hazánk keresztállítási akciójáról korábban beszámoltunk, de arról nem hallottunk, hogy egy önkormányzat hasonlóan elutasító magatartást mutatott volna, mint a VI. kerület. Az önkormányzat honlapján részletes beszámoló található arról, hogy a közterületen felállított objektumok után kinek és mennyit kell fizetnie.
A karitatívnak minősített akciókért jelképesen 100 forintot kérnek egy napra, de még ettől is elállnak a legtöbb esetben. A Mi Hazánk által felállított kettőskeresztet kereskedelmi tevékenységként sorolták be, ráadásul abból is a legmagasabb díjkategória közé
– mondta el lapunknak Juhász József, a Mi Hazánk budapesti alelnöke, aki hozzátette, hogy érdekes kérdés lehet az alig néhány méterre (hanuka alkalmából) felállított menóráért vajon kért-e pénzt Soproni Tamás.
Így tulajdonképpen az önkormányzat a keresztet egy közönséges gyrosárussal emelte egy kategóriába. Ironikus, hogy a vásárlási láz ellenében, a karácsony valódi üzenetét hirdető keresztért csaknem 210.000 forintot kellett fizetnie a szervezetnek – ismertette Juhász.
A fentiek tükrében különösen érdekes lehet, hogy a szintén pár méterre felállított Donáth Annát hirdető plakátért mennyit kért Soproni a párttársától.
Ha érkezik válasz, akkor közzétesszük, bár abban sem voltunk biztosak, hogy a Momentum polgármestere ünnepli-e a karácsonyt, de gyors keresés után ez is kiderült. Igen. Ünnepli, a maga módján.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!