Január 6-án a Momentum kecskeméti elnöke, Bodrozsán Alexandra lemondott szervezetvezetői tisztségéről, ennek értelmében pedig megyei elnöki pozíciója is megszűnt. Ezzel egy időben kilépett a pártból Székely Dániel, a Momentum Bács-Kiskun megyei képviselője is.
Lemondott a kecskeméti képviselő
Bodrozsán Alexandra a Momentum kecskeméti és Bács-Kiskun megyei elnöke lemondott pártbeli tisztségeiről, az önkormányzati mandátumát ugyanakkor nem adta vissza. A kecsup.hu internetes portálnak formabontó megállapításokkal magyarázta döntését.
“Az elmúlt több mint egy évben igyekeztem több fronton is maximálisan helyt állni, ugyanabban a napi 24 órában, amennyivel mindenki más rendelkezik.”
Nyilatkozatában természetesen semmilyen belső feszültséget, vagy problémát nem említ, háttérbe húzódását azzal indokolja, hogy áldásos tevékenységét e perctől fogva kizárólag a kecskeméti polgárok érdekében kívánja folytatni.
„Megválasztott, egyéni mandátumot nyert önkormányzati képviselőként Kecskemétért, a kecskeméti emberekért.”
Újpesten is pozícióhoz jutott
Bodrozsán Alexandra személyében igazi álláshalmozóról beszélhetünk, hiszen kecskeméti képviselőként Újpesten is önkormányzati tanácsadó lett, a kerület polgármestere Déri Tibor még önkormányzati bérlakást is juttatott számára.
Azt beszélik, hogy Bodrozsán Alexandra azért mondott le pozíciójáról, mert az összeférhetetlen budapesti köztisztviselői munkájával, de a képviselő szerint ez nem igaz. A köztisztviselőkről szóló törvény valóban csak a kormánytisztviselőknél említi, hogy ők nem viselhetnek pártfunkciókat. Ugyanakkor egyéb jogértelmezések szerint a köztisztviselőség párt-semlegessége megköveteli, hogy a köztisztviselő ne viseljen párttisztségeket.
Maradj otthon Momentum
Emlékezetes továbbá, hogy Bodrozsán a járvány első fázisában Belgiumból, Brüsszelből, a koronavírus egyik európai gócpontjának számító országból hazatérve, nem hogy nem vonult házi karanténba, hanem gyerekek és idősek közé ment.
Kilépett a pártból a megyei képviselő
Székely Dániel a Momentum Bács-Kiskun megyei képviselője kilépett a pártból, a mandátumát ő is megtartja, a továbbiakban függetlenként tervez politizálni. Természetesen Ő is a Bács-Kiskun megyeiek érdekét tartja szem előtt. Az egyik megyei lapnak úgy nyilatkozott, hogy nem találta meg a hangot a bajai Momentum-szervezettel.
A Momentum baja
Szerkesztőségünk úgy tudja, hogy a párt bajai szervezetéből többen is távoztak a helyi elnök Nyirati Klára diktatórikus vezetési stílusa, illetve saját képességeinek nem megfelelő felmérése miatt. Nyirati Klára egyben Baja polgármestere is, így a belviszály az alföldi város életére is rányomhatja a bélyegét.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!