Miközben a kormánymédia szabályosan körberajongja Donald Trump alelnökjelöltjét, nem győzve hangsúlyozni, „mennyire egybevágnak” James David Vance nézetei a Fidesz-kormányéval, és mennyit dicsérte Orbán Viktor (látszólagos) kiállásáért a normális családmodell mellett, arról már nem beszélnek, hogy Vance és a Fidesz álláspontja olyan sarkalatos kérdésekben ütközik, hogy, ha Magyarországon élne, alighanem inkább a kormány kritikusa lenne, semmint csodálója.
Három sarkalatos kérdésben ugyanis olyan különbség van Trump alelnökének és a Fidesz-kormánynak az álláspontja között, amit ha megismerünk, egyből megértjük, az irányított média miért is hallgat el. Kezdjük mindjárt a legelsővel. Talán vannak még olyanok, akik emlékeznek rá, milyen szinten csúcsra járatta a Fidesz-kormány az oltásterrort, hogyan legitimálták, hogy embereket rúgjanak ki a munkahelyükről, hogyan zsarolták és kényszerítették az akadékoskodókat, hogyan tiltották ki egészséges emberek millióit a munkahelyeikről.
Amikor a Covid-őrület kellős közepén Ohio állam kötelezővé tette a Covid-vakcinák felvételét, az állam szenátoraként Vance nyílt levelet írt, melyben határozottan ellenezte a kényszerítést. Érvelésében felhívta a figyelmet arra, hogy „rövidtávon lehet, hogy megvédenek minket a fertőzéstől az oltások, ám azok hosszútávú mellékhatásai nem ismertek”, hiszen „széles tömegeken most zajlik a vakcinák tesztelése”. Szerinte Ohio állam vezetése brutálisan megsérti az egyének döntési szabadságát, zsarolással és félelemkeltéssel igyekszik oltásra bírni a polgárokat, holott legtöbbjük nem a „tudományt tagadja”, hanem józan mérlegelés után úgy ítélte meg, a kísérleti vakcina veszélyesebb, mint a Covid. Akkoriban kiemelte azt is, az államnak be kellene fejeznie a félelemkeltést, az emberek egymás ellen uszítását, és tiszteletben kellene tartania a döntési szabadságot.
Mikor pedig kijött a rendelet, hogy az ápolók és kórházi dolgozók vagy beoltatják magukat, vagy búcsút mondhatnak a munkahelyüknek, akkor Vance gúnyosan meg is jegyezte:
A kórházak túltelítettek. Itt az idő, hogy komolyan vegyük a dolgokat. Kezdetnek például rúgjunk ki több ezer nővért, aki nem akarja beoltatni magát. Ez majd segít.
Hát nem pontosan ezt csinálta az Orbán-kormány, mely a globalista Covid-őrülteket előzte balról a lezárások és oltási kötelezettség kérdésében?
Szemben a globális nagyvállalatokkal
Vance egy másik lényeges kérdésben is markánsan eltérő álláspontot képvisel, mint az Orbán-kormány. Miközben a Fidesz – ki tudja milyen háttéralkuk következtében – nem mer fellépni a Meta ellen, sőt, szabályosan önti az adófizetők milliárdjait a globalista cégbe (emellett valamennyi nagyvállalatot kiszolgál), addig Trump alelnökjelöltje többször aggodalmának adott hangott amiatt, hogy a Google és hasonló óriáscégek „túl nagy befolyással bírnak” az amerikai politikára, s szerinte velük „szakítani kellene”. A Metát pedig egyenesen feldarabolná, mivel már olyan nagyra nőtt, hogy sérti a trösztellenes törvényeket.
Ennek érdekében még egy törvényjavaslatot is benyújtott, amely megszüntettné az adómentességet egy bizonyos értékhatár felett azon cégek számára, amelyek egyesülnek, vagy felvásárolják vetélytársaikat. Ezenkívül a nagy gyógyszergyártó cégekkel is szembement, mivel szerinte azok „eljátszották az emberek bizalmát” a Covid idején. Az általa benyújtott törvénytervezetben többek között olyanok szerepelnek, hogy „meg kell tiltani az állami alkalmazottak számára, hogy pénzt vagy terméket fogadjanak el valamelyik „Big Pharmához” tartozó lobbicégtől annak fejében, hogy az ő érdekeiket képviseljék. Akik ezt a tilalmat megszegik, fizessenek 250 ezer dollár bírságot, illetve legfeljebb 5 év letöltendő börtönbüntetésre ítéltethessenek.” Sőt, a kormánytisztviselők számára egyenesen megtiltaná, hogy nagy gyógyszergyártó cégekbe társuljanak, mivel így már fennáll a lobbitevékenység és az öncélú haszonszerzés gyanúja. Hol van az ilyen erélyes kiállástól az Orbán-kormány?
A munkások oldalán
Már láttuk az elmúlt évek hazai gyakorlatában, ha az autóipar vagy az akkugyárak csettintenek, a Fidesz bármikor kész törvényt módosítani a munkások jogainak csorbítása érdekében. Ez egyébként tökéletesen egyezik a neoliberális, vadkapitalista szellemmel, amely a republikánusok jelentős többségét is jellemzi. Jobban mondva, jellemezte korábban. Vance például teljesen szakított szenátorként ezzel a gyakorlattal, és – rendhagyó módon – a munkásszakszervezetek és a dolgozó gyárimunkások mellé állt a nagytőkével szemben. Nem csak kijelentette, hogy támogatja a munkások bértárgyalási követeléseit, de személyesen fel is kereste a United Auto Workers nevű szakszervezet vezetését, akiket támogatásáról biztosított, majd gratulált nekik a kiállásukért. Vance ellenzett minden olyan kezdeményezést a demokraták részéről, mely a szakszervezetek jogait csorbítaná. A munkások részéről ezért meg is kapta az elismerést, egyúttal pedig hálájukat fejezték ki neki, amiért a vállalatokkal szemben a dolgozók érdekeit képviseli.
A fentieket olvasta azt hiszem, nem is kell igazán ragozni, ezek a cselekedetei miért maradtak ki a magyarországi médiumok cikkeiből.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!