Az Európai Parlament szerdán megszavazta az új Európai Bizottságot, melynek élére ismételten Ursula „Pfizer” von der Leyen került. A következő testület így a tervek szerint december 1-én hivatalba léphet. Von der Leyen úgy nyilatkozott, hogy izgatottan várják a kezdést, de nem mindenki ilyen lelkes: Dr. Borvendég Zsuzsanna, a Mi Hazánk EP-képviselője nyilatkozott lapunknak arról, hogyan alakult a szavazás és mit rejthet a jövő.
MJ: Megválasztották az új Európai Bizottságot. Hogyan áll ön és frakciója az eredményhez?
Dr. Borvendég Zsuzsanna: A bizottsági szavazások előtt volt egy vita, amelyben a mi frakciónk, az ESN (Szuverén Nemzetek Európája) teljesen egyértelműen állást foglalt: nem támogatjuk von der Leyen globalista bizottságát.
Magyar részről tulajdonképpen csak én szólaltam fel ebben a vitában, más magyar párttól csak a frakcióvezetők véleménynyilvánításakor hallhattunk álláspontot, Gál Kinga (PfE) részéről.
A vitán személyes tapasztalataimról is beszéltem a biztosjelöltek meghallgatásával kapcsolatban. Volt egy politikai vita az S&D és az ECR között és ennek következtében nem merték megtartani a szakbizottságokban a szavazásokat.
Mind a “baloldali” mind a “jobboldali” frakció belengette, hogy nem fogják megszavazni egymás jelöltjeit. Mivel felmerült az esélye, hogy elbukik egyik-másik biztosjelölt, így hát elhalasztották a szavazást.
Majd amikor megszülettek a háttéralkuk, megtartották a szavazást nagy hirtelenjében. Tulajdonképpen én erre reflektáltam a beszédemben is, ezt hoztam fel példaként, hogy mennyire antidemokratikusan működik a Bizottság, holott ők oktatnak ki minket állandóan jogállamiságból meg demokráciából.
Azzal a József Attila idézettel kezdtem a felszólalásomat, hogy “Jogállamban a pénz a fegyver”, és utaltam arra, hogy ezt egy zseniális költő írta 1937-ben, pedig még nem is ismerhette az Európai Bizottság működését.
Az egyperces hozzászólásom azzal fejeztem be, hogy most már tudjuk, hogy az Európai Bizottság nem csak a legkorruptabb intézmény Európában, hanem a legkevésbé demokratikus is.
Mit gondol, lesz bármiféle változás az előző bizottsághoz képest, akár pozitív, akár negatív értelemben?
Kicsi esélyt adok neki, annyi változás van, hogy egy ECR-os kolléga bekerült von der Leyen helyettesei közé, aki egyébként olasz, tehát Meloninak a jelöltje volt, de sok jóra nem számítok. Sajtóhírek szerint ő sem egy egyenes és becsületes ember, de személyes tapasztalatom nincs vele. Mindenesetre nem gondolnám még így sem, hogy ez jelentős elmozdulást jelent majd.
Ursula von der Leyen ismertette bizottságának a koncepcióit, többek között a Green Deal felerősítését, a digitalizáció felgyorsítását, illetve az európai versenyképesség megerősítését is, amely pozitív is lehetne, de mint tudjuk, ez számukra egy kötelezően elmondandó, üres lufi, valódi mögöttes tartalom nélkül.
Gyakorlatilag ugyanazokat a lózungokat, fordulatokat sütötte el a beszédében, mint korábban.
A szerdai napon volt egy LMBTQ-val kapcsolatos vita is, ha jól tudom, ott is felszólalt.
Így van, abban a vitában is részt vettem, és nagyon-nagyon kiverte a biztosítékot a hozzászólásom a teremben. A levezető elnök válaszában el is mondta, hogy az állításaim miatt etikai vizsgálatot kezdeményeznek ellenem. Úgyhogy még az is lehet, hogy büntetésre számíthatok csak azért, mert kiálltam a gyermekek védelmében az LMBTQ-lobbisták és egyéb pedofil hálózatok ellen.
Ukrajnás pólókban szolgálja a deep state céljait a Tisza Párt az EP-ben
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!