A település vezetése kezdeményezte a fúrt kutak helyi értékké minősítését, így mentesíthetik a lakosokat a bejelentési kötelezettség alól.
Felvették az ásotthalmi helyi értéktárba az ásott és fúrt kutakat. A kezdeményező, Fackelmann István alpolgármester szerint a Világgazdasági Fórum globalista elitje és az az ENSZ miatt az ásott és fúrt kutak hazai legalizálását sátáni cél szolgálatában rendelték el. Közben mentesítenék a bejelentési procedúra alól azokat a háztartási kutakat, mert a százezres nagyságrendben létező kutak regisztrációja lehetetlen feladatnak bizonyult. – szúrta ki a Délmagyar.
„Mi, Ásotthalmon kiállunk a kútjainkért, ezért helyi érték lett a fúrt és ásott kút. Ásotthalom önkormányzata az ügyben erős érdekképviseletet lát el: aláírásgyűjtéshez való csatlakozással biztosítjuk tiltakozás a lehetőségét a bevezetés alatt álló intézkedések kapcsán. A képviselő-testület döntött arról, hogy az ásotthalmi helyi értéktárba felvesszük értékként az ásott és fúrt kutat” – mondta Papp Renáta, Ásotthalom polgármestere.
Mint ismert, a Mi Hazánk aláírásgyűjtésbe kezdett a házi fúrt kutak regisztrációja és várható megsarcolása ellen tiltakozva, melynek hatására a kormány visszakozni látszik: néhány nappal ezelőtt a Belügyminisztérium társadalmi egyeztetésre bocsátotta a vízgazdálkodásról szóló törvény módosításáról szóló törvénytervezetet. A szövegben az is szerepel, hogy „a 2024. január 1. előtt engedély nélkül létesített, 50 méternél nem mélyebb és az első vízzáró réteget nem érintő háztartási és mezőgazdasági öntözési célú kutakat a törvényjavaslat teljes körűen mentesíti az engedélyezési kötelezettség alól” – olvasható a törvénytervezetben, ám azt még nem tudni, mi lesz a végleges verzió.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!