loading
Menü
Támogatás

Az iráni vezető rendeletben engedélyezte a muszlimoknak Trump meggyilkolását

2025. júl. 1. 06:28
2 perces olvasmány
Az iráni nagyajatollah, Nasszer Makarem Sirázi fatvát bocsát ki 2024. február 8-án. Fotó: Morteza Nikoubazl/NurPhoto/Getty Images) Az iráni nagyajatollah, Nasszer Makarem Sirázi fatvát bocsát ki 2024. február 8-án. Fotó: Morteza Nikoubazl/NurPhoto/Getty Images)

Fatvát adott ki az iráni nagyajatollah az izraeli miniszterelnök és az amerikai elnök ellen, mohárebnek minősítette, mely azt jelenti, hogy háborút folytatnak Isten ellen, ezért a muszlimok megölhetik őket – számolt be az Index. A vallási rendelet az izraeli−iráni háborút követően jelent meg.

Az iráni nagyajatollah, Nasszer Makarem Sirázi fatvát, vallási rendeletet bocsátott ki Donald Trump amerikai elnök és Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen, és Isten ellenségeinek nevezte őket. Arra szólította fel a muszlimokat világszerte, hogy egyesítsék erőiket és buktassák meg a két vezetőt, amiért fenyegetik az iszlám köztársaság vezetését − írta az NDTV.

„Bármely személy vagy rezsim, amely a Vezetőt vagy a Marját (Isten őrizzen) fenyegeti, hadúrnak vagy mohárebnek minősül” − közölte Makarem a rendeletben a Mehr hírügynökség szerint. 

A Fox News cikke alapján moháreb az, aki háborút folytat Isten ellen, és az iráni törvények szerint az ekként azonosított személyek kivégzésre, keresztre feszítésre, végtag-amputációra vagy száműzetésre számíthatnak. 

A fatvában az is szerepel, hogy „a muszlimok vagy az iszlám államok részéről az ellenséggel való bármilyen együttműködés vagy támogatás tiltott”, valamint a muszlimoknak arra kell törekedni, hogy ellenségeik megbánják, amit eddig ellenük cselekedtek. A rendelet kiemelte, hogy „ha egy muszlim, aki betartja kötelességét, veszteséget szenved el a küzdelemben, akkor Isten útjának harcosaként jutalmat kap”. 

A vallási rendelet a június 13-án kirobbant tizenkét napos izraeli−iráni háborút követte, amely Izrael légi csapásaival indult, és magas rangú katonai parancsnokok, valamint a perzsa állam nukleáris programjához kapcsolódó tudósok haltak meg. Teherán válaszul ballisztikus rakétatámadásokat indított izraeli városok ellen. Tel-Aviv célja az volt, hogy megakadályozza az iszlám köztársaságot az atomfegyver kifejlesztésében, bár utóbbit Irán következetesen tagadja. 

A harcok az Egyesült Államok támadásakor tetőztek, amikor három iráni nukleáris létesítményt bunkerromboló rakétákkal lőttek. Irán több amerikai katonai támaszpont elleni bombázással válaszolt.

Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!
Összes
Friss hírek
Támogassa munkánkat!

Mi a munkánkkal háláljuk meg a megtisztelő figyelmüket és támogatásukat. A Magyarjelen.hu (Magyar Jelen) sem a kormánytól, sem a balliberális, nyíltan globalista ellenzéktől nem függ, ezért mindkét oldalról őszintén tud írni, hírt közölni, oknyomozni, igazságot feltárni.

Támogatás