A szeged.hu portál írja, mely a város balliberális polgármesteréhez, Botka Lászlóhoz köthető, hogy Szeged inkább járt jól a trianoni békediktátummal, mint rosszul.
A június 4-én megjelent cikk címe úgy szól, Szeged inkább jól, mint rosszul jött ki Trianonból, azonban magából az írásból sem derül ki minden kétséget kizáróan, miért is járt volna jól Szeged újkori történelmünk legnagyobb tragédiájával.
– Hátrányok: végvári lét; családi és baráti kapcsolatok szétszakítása; megcsonkított lehetőségek
– írja még a szeged.hu is.
Majd úgy folytatják:
A trianoni határ jól bejáratott közlekedési útvonalakat is keresztül vágott, Szegednek megszakadt a közvetlen kapcsolata a városból kitelepült lakosság egy részével, családi, baráti kapcsolatok változtak meg gyökeresen.
végvárként fokozatosan vált az állami intézményrendszer régióközpontjává gazdasági, oktatási, egészségügyi, kulturális, társadalmi és katonai értelemben is.
“Szimbólumnak tartom azt a trianoni árkot, amit az Alkotmány utcában épít a kormány trianoni emlékműként. Ez nem a száz évvel ezelőttnek az emlékműve, hanem annak a mesterséges hasítéknak az emlékműve, amit nap mint nap vernek bele a nemzetbe azzal, hogy megkövetelnek valami olyasfajta azonosulást, amivel nem feltétlenül lehet azonosulni, mert nagyon más viszonyulása van minden egyes embernek.”
“évente június 4-én tetőzik a magyarkodó pózverseny, ahol egyes, magukat jobboldalinak mondó politikai szereplők azon küzdenek egymással, hogy ki tud hivalkodóbban sajnálkozni az idén 100 éves tragédia fölött. Ezért kifejezetten utálom az emléknaposdit, aztán majd lehet, hogy megszeretem, ha nem a pózolásról szól, meg a múlt rózsaszínre színezéséről, hanem a magyar jelenről és jövőről.”