A csillagászok rábukkantak egy, a Földhöz sok szempontból nagyon hasonlatos bolygóra, ami ráadásul nincs is olyan messze a Naprendszertől. A Proxima b egy olyan Föld-szerű bolygó, mely a Proxima Centauri nevű csillag körül forog, és feltételezések szerint alkalmas az életre – írta meg a Futurism című lap.
Első ízben 2016-ban szereztek tudomást az égitest létezéséről egy chilei teleszkóp segítségével.
„Megbizonyosodni a bolygó létezéséről egy nagyon fontos feladat volt. Ez a legizgalmasabb bolygó a szomszédságunkban” – mondta Alejandro Suarez Mascareño, a lap főszerkesztője.
A planéta mérete 1,17-szerese Földünkének, vagyis közel ugyan akkorák, és 11,2 napra van szüksége, hogy megkerülje csillagát.
A csillagászok egy része szerint a „Proxima b” névre keresztelt bolygón van élet, azonban a Proxima Centauri négyszázszor akkora röntgensugárzást bocsát ki, mint a mi Napunk. Ilyen mértékű sugárzás az emberi szervezetre egyértelműen halálos lenne.
A tudósok most azon dolgoznak, hogy kiderítsék, a Proxima b rendelkezik-e atmoszférával. Űrmértékkel a Proxima Centauri körül keringő bolygó nagyon közelinek tűnik, hiszen „mindössze” 4,2 fényévnyire található a Földtől. A mai űrtechnológia segítségével azonban még így is több ezer évig tartana, mire landolhatnánk a felszínén.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!