Becsengettek, a tanterem a régi, az iskolaigazgató kellemetlen évnyitó beszéde szintén a régi. Új osztálytárs nem érkezett, azzal főzünk, amink van – száll belé az új parlamenti szezon hangulata az egyszeri parasztemberbe, aki termelésszerű szocialista sikerjelentést hallgathatott végig a miniszterelnöktől, már persze akkor, ha épp ideje jutott ilyen úri huncutságra a szőlőszüret és az aratás közepette.
A foglalkozás kezdete előtt már szállingóznak a hon mélytiszteletű atyjai és anyjai, egy fertály óra sem telik bele, s máris minden készen áll. Ahogy mondani szokták: mindenki itt van, aki tervez, vagy akivel még terveznek. Kezdődik a show!
Orbán Viktor azzal kezdte felszólalását, hogy jó napot kíván és az alkotmányos szokásokat követve jelentést tesz a nyári eseményekről.
Elsősorban bejelentette, hogy sikeresen megrendezték az atlétikai világeseményt, amit 1 milliárd néző látott és 170 ezer vendég érkezett Budapestre, Magyarország tehát ebben már a világ elitjéhez tartozik – állapította meg.
Az energetikai világpiac zavaros felfordulásának esetére a “nemzeti kormány” tartja az ellátás biztonságát és ennek érdekében Azerbajdzsánnal és Katarral is sikerült tárgyalni. “A katari energiáért az egész világ kuncsorog, sorra adják a kilincset egymásnak Dohában a nagy-nagy európai vezetők. Magyarország beszállt ebbe a versenybe és Őfelségének budapesti látogatása fontos mérföldkő” – mondta. A kormány célja a brüsszeli döntés negatív hatásainak ellensúlyozása. A miniszterelnök szerint kellő szerénységgel mondhatjuk, hogy Magyarország külpolitikai stratégiája működik.
Az ukrán gabonáról elmondta, hogy itt bizony becsaptak minket, mert az ukrán gabona nem Afrikába megy, hanem többek között ide Magyarországra és letörik a magyar gabona árát. A kormány nem akarja, hogy az ellenőrizetlen minőségű ukrán gabonából süssenek kenyeret a magyaroknak. Ezért Szlovákiával és Lengyelországgal együtt behozatali tilalmat rendeltek el. Ehhez jön hozzá, hogy Kárpátalján csorbítják az ottani magyarok anyanyelvű tanuláshoz való jogát.
Az energiaárak és a brüsszeli szankciók miatt magas az infláció, a kormány ezt a feladatot átvette és innentől már harcolnak ellene, év végéig biztosan 10 százalék alatt lesz – ígérte meg belebegtetve, hogy ha szükséges újra árszabályozási eszközökkel élnek majd.
Az előttünk álló ülésszakot az fogja jellemezni, hogy folytatódik az orosz-ukrán háború, de a kormány sürgeti a vérontás megállítását, a konfliktusnak nincs katonai megoldása – hangsúlyozta, amivel ismételten önmagával került ellentmondásba, hiszen Tusványoson arról beszélt, hogy addig nem megy lejjebb az infláció, amíg tart a háború.
A migrációról ismertette, hogy idén a déli határnál már 128 ezer betörési kísérletet hajtottak végre és sok magyar rendőr megsérült. Azt nem tette hozzá, hogy ezzel párhuzamosan az ásotthalmi mezőőröket a magyar bíróság ítélte el a bevándorlókkal szembeni fellépésük miatt.
Orbán Viktor egy másik ellentmondásba is belecsúszott, hiszen kijelentette, hogy még mindig nem fogadja el a migránskvótát, ugyanakkor az olasz miniszterelnököt a barátjának és a szövetségesének nevezte, aki viszont kvótapárti. Ez némileg érthető, hiszen Olaszország helyzete most annyira rossz, hogy számukra érdemi segítség lenne egy kvótaszerű elosztás.
“Megszorításokról szó sem lehet, támogatni kell a családokat”
-mondta egy évvel a KATA eltörlése, a tanárok bérének helyben hagyása és a CSOK megvágása után.
Mindezek mellé még egy Gyurcsányozás is belefért, oda aztán még véletlenül sem szabad visszatérni, intette bölcsességre a beszéd alatt folyamatosan vérnyákoló Vadai Ágnest, aki hamarosan már brüsszeli leendő EP képviselőtársait fogja boldogítani ajvékolásával.
Frakciók reakciója
Elsőként Lukács László (nem a Tankcsapdából, hanem a JK-ból) emelkedett reakcióra és felhozta, hogy Oroszországhoz kötöttük magunkat politikai és gazdasági értelemben, az ambíciózus tervek szépek, de aggódnak a napelemesek, mert Orbán napról napra változtatja az álláspontját – vette fel a Jobbik politikusa anélkül, hogy pártjával szemben megfogalmazta volna ezt a kritikát. A jobbikos szemrebbenés nélkül, pártját teljesen hitelesnek érezve beszélt arról, hogy milyen nagyon ellenzik az ázsiai vendégmunkások behozatalát most, hogy éppen nem gondolják magukat Gyurcsányék és balliberális pártok szövetégesének. Skizofrén állapot ez annak tudatában, hogy a Jobbik-Konzervatívok 2024 júniusában az említett pártokkal karöltve, velük együtt indulva fog ismét mandátumokat szerezni az önkormányzatok testületeiben.
Ungár Péter arra reagált, hogy Magyarország nem klímabajnok (Orbán ezt mondta) és nem fog tudni nemzeti konszenzus kialakulni Magyarország nyugati orientációját illetően, amíg ő a miniszterelnök. Ebben sem a “radikális ellenzék” (Ungár ezalatt az LMP-n kívüli baloldali pártokat érti), sem a kormány nem érdekelt.
Ungár szerint nekünk magyaroknak az az érdekünk, hogy Oroszország ezt a háborút elveszítse.
Az LMP frakcióvezetője még futott egy kört Svédország NATO-csatlakozásának megszavazásáért és tett egy szemrehányást azért, amiért a kormány a finneket túl későn szavazta meg – együtt egyébként a Mi Hazánkon kívüli összes párttal.
A Mi Hazánk nevében Dúró Dóra válaszolt, elmondva, hogy döbbenetes a kormány terve a WHO pandémiaszerződésének elfogadásával kapcsolatban. Ebben arra készülnek, hogy felülbírálhassák a nemzetállamok szuverén egészségügyi intézkedésének jogkörét. Megemlítette, hogy a nyáron próbálkozott párbeszédet kialakítani, de a minisztériumban legyurcsányistázták őt.
“Elfogadhatatlan, hogy egy marxista terrorista, Tedrosz Gebrejeszusz diktáljon a mindenkori magyar kormánynak”
-szögezte le.
Hozzátette, hogy a készpénzhasználatának a jogát az alaptörvényben Magyarországnak ugyanúgy meg kellene védeni, mint Szlovákiának.
1990-ben a 30 év alatti nőknek 13 százaléka volt gyermektelen, ez most 56 százalék,
ami nem nevezhető sikeres családpolitikai hozzáállásának. Egy nő számára nincs gyönyörűbb érzés az anyaságnál, de szemmel léthatóan ma minden harmadik fiatal gyermektelen akar lenni. “Mit tett ez ellen a kormány, tiszta-e a miniszterelnök lelkiismerete ebben a kérdésben?” – vetette fel.
A Magyarországon élő népesség tavaly 90 ezerrel csökkent, erre utoljára 1956-ban volt példa – ismertette.
Az országgyűlés alelnöke beszélt arról, hogy nekünk nem 500 ezer, hanem egyetlen egy vendégmunkásra sincs szükségünk, a kormány politikájával Magyarország nem lesz olyan, mint most, ezzel az irányítással a magyar népesség 15 százaléka lesz idegen kultúrájú a következő évtizedekben.
A felszólalási lehetőséget az a Szabó Tímea is megkapta, aki a sokadik ciklusát tölti egy olyan párt képviseletében, amely még soha egyetlen választáson sem indult el önállóan. A Párbeszéd szónoka nehezményezte, hogy Szijjártó nem hívta be az orosz nagykövetet a tankönyv kapcsán.
A várva várt pillanat. A Momentum következik. Gelencsér Ferenc olvasta fel, hogy Orbán Viktor Ungár Péter édesanyjánál nyaralt, ha ebben hazudnak, akkor nem várható el Orbánéktól, hogy másban igazat mondjanak. A választások óta 20 alkalommal emeltek adót – vette fel Gelencsér, aki attól tart, hogy további megszorításokat terveznek, mert a kormány többet költ, mint amennyi bevétele van.
Gelencsér ezt követően valami zavaros anekdotát vezetett elő a feleségével és egy használt borotvával kapcsolatban, de ezt nem lehetett pontosan érteni, mert a képviselők kinevették, Kövér László rendre intő csengője pedig olyan hatástalan maradt, mint a Momentum kordonbontásai. Emlékeztetett arra, hogy a Momentum a Holnap Magyarországa című programjában leírja, hogy mi lenne a kiút, hogyan lehetne megoldani hazánk helyzetét.
A KDNP-s Simicskó István bíztató szavait követően az árnyékkormány soraiba új minisztereket kinevező DK-ból Gyurcsány Ferenc szólt a plenáris ülést követőkhöz. Elmélkedései gombolyagjának csomósodási pontja a háború kérdéséhez vezette a hallgatót. A háború célja szerinte a kormány hű hatalmi rendszerének kiépítése. A háború által nem a jövő országa lettünk, mert a diákok teljesítmény romlik és kutatóközpontok helyett akkumulátorgyárak épülnek Magyarországon. Azok az országok is előttünk járnak, akik régebben még a hátunk mögött voltak – mondta, majd lopással vádolta a kormánypártokat.
Ahhoz, hogy egy jó kormány legyen Dobrev Klára kell, szociáldemokrata kormányra van szükség – összegezte.
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!