A Hamász október 7-i támadása óta az – amúgy is erősen filoszemita – nyugati médiumok még magasabb fokozatra kapcsoltak, és az izraeli és cionista retorikát átvéve, kritika nélküli Izrael-pártiságra szólították fel a lakosságot, miközben a palesztinokat – a zsidó narratívának megfelelően – összemossák a Hamásszal.
Ilyenkor elmaradnak az olyan közhelyek, hogy “nem lehet általánosítani”, vagy “csoportokat megbélyegezni”, hiszen most nem BLM-anarchisták gyújtogatnak és lázonganak a négerek nevében, és a megtámadott fél sem fehér, tehát nincs “jogalapja” toleranciáról prédikálni.
Az amerikai sajtó folyamatosan “zsidóellenes” hangulatról és “forrongó arabokról” ír, valahogy mégsem megtámadott zsidó közösségekről szólnak a hírek, hanem meggyilkolt, lelőtt palesztinokról. Legutóbb például egy zsidó főbérlő késelt halálra egy anyát és kisgyermekét, akik a Gázai-övezetből menekültek el évekkel ez előtt, mert nem szerettek volna se terroristák, se zsidó rakétatámadások áldozatává válni.
Most pedig három palesztin egyetemistára lőttek rá Burlingtonban. A rendőrség szerint egyértelműen palesztin származásuk miatt kerültek célkeresztbe. Ketten közülük amerikai állampolgárok, egyikük pedig legálisan tartózkodik az országban. Mind 20 évesek. A rendőrségi jelentések szerint két meglőtt fiú állapota stabil, a harmadik azonban súlyos sérüléseket szenvedett.
Az az arab- és palesztinellenes hangulat, amit az elmúlt időszakban tapasztalunk, egyszerűen példátlan és teljesen megdöbbentő. Ahogyan az is, milyen gyakran fordul ez az ellenszenv nyílt erőszakká
– nyilatkozta az Amerikai-Arab Rágalmazásellenes Bizottság ügyvezető igazgatója, Abed Ayoub.
Exportált háború
A Reuters cikkében azt állítja, október 7-e óta drasztikusan megnövekedtek az iszlámellenes és az “antiszemita” támadások az Egyesült Államokban, a rendőrség számos “gyűlöletbűncselekményt” és lövöldözést regisztrált, ami egyértelműen arra enged következtetni, hogy az USA multikulturalizmusa olyan “tökéletesen működik”, hogy a zsidó és arab bevándorlók jelentős része maximum névlegesen vált “amerikaivá” (bármit jelentsen is ez a tengeren túlon), és valójában valamennyien megőrizték identitásukat, ami békeidőben legtöbbször apróbb atrocitásokhoz vezethet, ám háborús időszakban szó szerint exportálódik a konfliktus is.
Kiemelt kép forrása: REUTERS
A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!