A Mi Hazánk Mozgalom megalakulása óta hirdeti, hogy a pedofil bűnözőket kémiai úton kellene kasztrálni, hogy megóvhassuk gyermekeinket. Emlékezzünk vissza, az elmúlt évek valamennyi pedofil botrányánál ugyanezt az álláspontot képviselték, már 2019-ben is elmondta a párt elnöke, Toroczkai László a tápiósági pedofil háza előtt tartott tüntetésen mindezeket. A közéleti szereplők és a többi párt azonban eddig úgy tett, mintha nem hallaná ezeket. A bicskei eset, K. Endre kegyelmi ügye azonban változtathat a helyzeten? Mindenesetre az Index címlapon szentelt egy cikket a témának.
– A világ 38 országában, köztük az Egyesült Államok tíz államában, ma is van jogi lehetőség a kémiai kasztrációra. A múlt heti bicskei fáklyás felvonuláson kiderült, hogy nálunk is lenne rá igény a pedofil bűncselekmények elkövetőivel szemben. Utánanéztünk, mit jelent a kémiai kasztráció, hogyan képzeli a Mi Hazánk a hazai szabályozást, és hogy született-e már az ügyben kormányzati állásfoglalás – fogalmaz a portál.
Ismertetik, hogy a kegyelmi ügy kirobbanása után, február 13-án a Mi Hazánk Mozgalom fáklyás felvonulást tartott a bicskei gyermekotthonnál.
Toroczkai László elnök a tüntetésen megígérte, ha pártjuk kormányra kerül, akkor a pedofil bűnözőket kasztrálják.
A Fidesz eddig nem támogatta
A Fidesz eddig nem támogatta, legalábbis soha semmi jelét nem adta annak, hogy hajlandó lenne akár vitát nyitni a kérdésről. Sőt, egy korábbi állásfoglalás szerint Alaptörvény-ellenesnek minősítették, és ezzel lezártnak tekintették.
Pedig tudjuk, ha van rá akarat, az könnyen módosítható, ezt maga Orbán Viktor bizonyította a napokban, amikor a kegyelmi botrány kirobbanása után személyesen jelentette be, hogy módosítani fogják az Alaptörvényt.
Mint az Index írja, tizenegy éve a Népszava megkeresésére a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium közölte, hogy a kötelező kasztrálás a nemzetközi emberi jogi egyezményekkel és az Alaptörvény számos pontjával sem összeegyeztethető, így a kormányzat nem tervezi a bevezetését.
Az ilyen büntetési tételek megsértenék a kínzó, embertelen vagy megalázó bánásmódot tiltó rendelkezéseket
– állította az igazságügyi tárca, amely szerint a kémiai kasztrációnak „súlyos egészségügyi következményei lehetnek”, méghozzá úgy, hogy semmi sem garantálja a beavatkozás eredményességét.
(Kiemelt kép: Bődey János / Index)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!