Ahogyan az minden évben lenni szokott, idén sem múlik el provokáció nélkül a trianoni diktátum évfordulójának napja. A 2010-es választások után az addig fasisztának tartott megemlékezések állami szintre emelkedtek nagy részben annak köszönhetően, hogy az akkori radikális párt elemi erővel robbant be a Parlamentbe.
Azóta a Jobbik a liberális elit része lett, Trianonról való politizálásukban is messzire jutottak 2010-től egészen odáig, hogy a Momentum, a Párbeszéd és a Jobbik kvóta és bőrszín alapján a Parlamentbe jutott cigány politikusai közös közleményt adtak ki az emléknap kapcsán arról, hogy milyen rossz a kirekesztés.
A Nemzeti Összetartozás Napja ugyan fideszes ízű, néhol falunapos elemeket is tartalmazó búcsújárás lett, de legalább van valamiféle emlékezés. A héten a Mi Hazánk egyik képviselője tételesen is emlékeztette a kivonuló kormánypártiakat arra, hogy ők 1990-ben kivonulással kezdték a határon túli magyarok elárulását. Novák Előd arra is javaslatot tett, hogy az ország megcsonkítása helyett mit és kiket lehetne ünnepelni Trianon kapcsán.
Évtizedek óta gyakorlat, hogy a magyar médiatartalmakat összeállítók minden egyes olyan emléknapon provokálnak, ami a Magyarországon élő, keresztény, nemzeti öntudatú embernek fontos. Legyen az adventi időszakban tömegével műsorra tűzött horrorfilmektől kezdve, a nagypénteken leadott LMBTQ tematikájú filmeken át egészen az augusztus 20-ra ütemezett amerikai szuperhősök áradatáig.
Nagyszabású, Trianon traumáját reálisan és jó minőségben feldolgozó játékfilm azóta sem készült. A nemzeti jelzővel ellátott filmalapnál erre soha nem jutott pénz. Helyette lett Coming Out, Pappa Pia, és Elkúrtuk is.
Bele se érdemes kezdeni, hogy a televíziók programkínálatáért és a leadott filmekért felelős szerkesztők jellemzően mely szellemi és kulturális körökből kerülnek ki.
Ezúttal a kormányközeliként számon tartott TV2 gondolta úgy, hogy a 102. évfordulón ők is emlékeztetnek a tragédiára, amely miatt minden magyar évente többször is bűntudatot kell, hogy érezzen. Super nevezetű csatornáján a második legnézettebb magyar(?) kereskedelmi adó június 4-én a holokausztról szóló legismertebb filmet tűzi műsorra Qui-Gonn Jin Liam Neeson főszereplésével, hogy mindannyian tudjuk:
egy holokauszt emlékév az 12 holokauszt emlékhónapból áll, egy emlékhónap 30 napból, egy emléknap pedig 24 emlékórából.
Ezek az emlékórák még június 4-én sem maradhatnak el. Közülük majdnem 4-et ki is tölt a Schidler listájával a NER bulvártévéje.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!