Macskatappancs formájú, 2700 éves aranydíszek lopták be magukat az internetezők egy részének szívébe Kínában, akik szerint a leletek azt bizonyítják, hogy a macskák iránti szeretet hagyománya évezredekkel korábbi időkre nyúlik vissza az országban.
Az aranydíszek, amelyek alakja a macskatappancsok középső talppárnáját és a négy lábujjat idézi, jelenleg az észak-kínai Sanhszi tartomány egyik múzeumában láthatóak és azután váltak az internetezők rajongásának tárgyává, hogy fotók és videók kerültek fel róluk az internetre.
Az öt díszt tavaly tárták fel a Jüancsü megyei Pejpaj’o temetkezési területen lévő Csou-dinasztia (i.e.1046-256) korabeli sírok egyikében – mondta el Jang Csi-jün, a Sanhszi tartománybeli régészeti intézet kutatója és a lelőhelyen folyó ásatás vezetője.
A leleteket a sírban fekvő alak derekánál találták meg, ami alapján a régészek feltételezik, hogy a férfi öltözékének derékrészét díszíthették.
A kínai internetezők egy része szerint a díszek arról árulkodnak, hogy a macskák iránti szeretet hagyománya évezredekkel ezelőttre nyúlik vissza Kínában, a szakértőknek azonban még meg kell erősíteniük, hogy valóban macskatappancsokat formáznak a leletek.
Jang szerint a kutatók a díszek aranytartalmának megállapításán is dolgoznak.
A temetkezési terület számos Csou-dinasztia korabeli sírt őriz. A tavaly áprilistól decemberig tartó ásatási munkálatok során több mint 500 leletet, köztük agyagedényeket, jáde- és bronztárgyakat hoztak a felszínre a vizsgált kilenc sírból.
(Forrás: MTI – Fotók: chinadaily.com)
A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!