Tom Blomfield, a Monzo társalapítója és az Y Combinator partnere szerint a mesterséges intelligencia hamarosan felülmúlja majd a szoftverfejlesztőket a kódolás minden területén, ami jelentős társadalmi változásokat vetít előre – írja a Finextra nyomán a Portfólió.
Blomfield a közösségi médiában közzétett provokatív üzenetében a szoftverfejlesztőket a földjeiket kézzel művelő gazdákhoz hasonlította, ahol az AI megjelenése olyan hatással lesz a szakmára, mint egykor a kombájn feltalálása a mezőgazdaságra.
Véleménye szerint ez több eredményt hoz majd, miközben jelentősen csökken az emberi munkaerő iránti igény.
A kijelentés heves vitát váltott ki, különösen a szoftverfejlesztők körében. Blomfield egy blogbejegyzésben fejtette ki részletesebben álláspontját, ahol hangsúlyozta, hogy sokan nem érzékelik az AI-technológia rohamos fejlődését. Saját tapasztalatai alapján az elmúlt hónapban 80–100 órát töltött ilyen eszközök használatával, és megdöbbentőnek találta a képességeiket.
A szakember szerint öt éven belül megjelenhetnek olyan szoftverfejlesztő csapatok, amelyek teljes egészében AI-ágensekből állnak majd.
Bár kezdetben még szükség lesz emberi felügyeletre, idővel a kézzel írt kód olyan régimódi tevékenységgé válhat, mint ma a veterán autók vezetése.
Blomfield figyelmeztetése szerint a szoftverfejlesztés csak a kezdet – az AI várhatóan az orvosok, jogászok, könyvelők, könyvvizsgálók, építészek és mérnökök munkáját is át fogja alakítani.
Jövőképe egyszerre optimista és aggasztó:
„míg az emberiség olyan áttöréseket érhet el, mint a betegségek gyógyítása vagy az élettartam jelentős meghosszabbítása, a rövid távú hatások súlyosan érinthetnek több százmillió embert, akik szerinte nincsenek felkészülve ezekre a változásokra.”
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!A változás szele: mesterséges intelligencia írja egy olasz újság mellékletét