Nagy büszkeséggel jelentette be a brit BBC, hogy a “sokszínűség” és “inkluzivitás” nevében növelni kívánják a a csatorna dolgozóinak “sokszínű reprezentációját” 20-ról 25 százalékra.
Ez kiterjedne mind a szereplőkre, mind a háttérstábra, és a csatorna egyéb alkalmazottaira is. Az indoklásban a csatorna azt írta, hogy ezzel az “arányosítással” jobban “reprezentálnák” nézőközönségük összetételét.
“Ennek érdekében pedig célunk növelni a különböző etnikumok, fogyatékosok és szociálisan-gazdaságilag eltérő helyzetűen arányát” – fejtette ki a stúdió, melynek második legnagyobb részvényese a BlackRock.
A BBC ezt a szándékát olyan komolyan veszi, hogy 105 millió dollárnak megfelelő összeget már el is különítettek annak érdekében, hogy a “sokszínűsétés” a lehető legzökkenőmentesebben menjen végbe mind az általuk birtokolt televíziónál, mind a rádiónál. Különösen a filmekben és sorozatokban kívánnak nagyobb hangsúlyt fektetni a “színesebb gárdának”.
A cég azt is elárulta, az elmúlt három évben olyannyira belelovalták magukat a “sokszínűsítésbe”, hogy kissé megszaladtak a költségek is. Az eredetileg tervezett 150 millió dollárnak megfelelő összeg helyett ugyanis mintegy 320 milliót költöttek el “a cél” érdekében, ez azonban nem szegte kedvüket.
A megemelkedett költségek közé sorolták a “sminkspecialistákat” és újonnan felvett fodrászokat, akik kifejezetten az “afró hajra és textúrára” specializálódtak. Ezen felül a dolgozóknak részt kell majd venniük egy “Sokszínűség, méltányosság és befogadás” nevű képzéssorozaton, ahol idegen kultúrákról és szokásokról tanulhatnak, ezáltal elfogadóbbakká és toleránsabbakká válnak, ráadásul még a veszélye is elhárul annak, hogy akár akaratlanul is megsértsék újdonsült kollégáikat valami érzéketlen megjegyzésükkel.
A csatorna tartalomgyártásért felelős igazgatója, Charlotte Moore ezzel kapcsolatban büszkén mesélt arról, mennyire fontos számukra a “brit történetmesélés”, amit – természetesen – “sokszínűséggel” kell tarkítani, hogy minél autentikusabb legyen az elkészült mű.
A “Kreatív Sokszínűség” névre hallgató hiánypótló szakosztály komiszárja vezetője, Jessica Schibli szintén arról beszélt, nagyon boldog, hogy a “sokszínűség” ilyen szintű fókuszba került a BBC-nél. Az egyik nyilatkozatból sem derült ki, a “sokszínűsítés” eredményeként a csatorna hatalmas létszámbővítésbe kezd, vagy nekiáll kirugdosni a “túl fehér”, “túl heteroszexuális” brit férfiakat, hogy helyet csináljanak a kvótajelölteknek.