Megrohamozták az emberek a biztosítókat a koronavírussal kapcsolatos kérdéseikkel, legtöbben a kockázatosnak minősített országokba történő kiutazásokra, és az esetleges karanténban rekedésre vonatkozó feltételekről érdeklődnek. Ennek apropóján a CLB biztosítási alkusz egy útmutatót arról, milyen esetben mi járhat.
A biztosítók is egyre tudatosabban készülnek a koronavírus hatásaira, mivel a járvány közeledése sok utazásra készülő magyart érint. Ezekben a napokban leginkább azokat, akik éppen síelni mennének, például Olaszországba. A legtöbben az iránt érdeklődnek, ha van útlemondás biztosításuk is, ezen a címen kaphatnak-e kártérítést, amennyiben a járvány miatt, akár a Külügyminisztérium figyelmeztetésének hatására lemondanak egy már befizetett utazást.
A VÁLASZ EGYÉRTELMŰEN NEM.
Az útlemondás olyan tétel a biztosításban, amely akkor lép életbe, ha magával a biztosítottal vagy közvetlen hozzátartozójával történik valami – például igazoltan beteg lesz –, ami miatt nem tud elutazni – magyarázta Németh Péter, cég kommunikációs igazgatója. Németh elmondta azt is, egy esetleges vesztegzár területén bajba került ügyfeleken a biztosítók sem tudnak segíteni, nem tudják érvényesíteni a szerződésben vállalt szolgáltatásokat. Vagyis nem a szándék, hanem a teljesítés feltételei hiányoznak.
NAGYON SOKAN AZT IS KÉRDEZIK, HOGY HA KARANTÉNBA KERÜLNEK, HOGYAN FOG RAJTUK SEGÍTENI A BIZTOSÍTÓ. A VÁLASZ SAJNOS ERRE IS AZ, HOGY KÖZVETLENÜL SEHOGY.
Ugyanis erre a helyzetre is az érvényes, hogy egy lezárt területen a biztosítók sem képesek megfelelő szolgáltatást nyújtani. Viszont a külföldön karanténba került magyarok legalább számíthatnak a kórházi napi térítésre és a megfigyelés idején kiesett aktív kereset és táppénz különbözetének a megtérítésére, ha van ilyen kitétel a biztosításukban. Németh szerint ezekben a napokban érdemes különösen gondosan átnézni az utasbiztosítási szerződéseket, és ha kell, inkább egyeztetni a biztosítóval, hogy minden szükséges tétel szerepel-e benne.