Hatalmas lyuk tátong a költségvetésen, február végére az államháztartás hiánya elérte az egész évre tervezett összeg 44 százalékát – írja a Népszava a Pénzügyminisztérium adatai alapján. Bod Péter Ákos szerint sürgősen be kell avatkozni. Szerinte várható, hogy ezek után a pénzügyminiszter leállít beruházásokat, vagy visszavonnak kifizetéseket – összegezte az ATV Híradó.
Töretlenül emelkedik az infláció, miközben a fizetések stagnálnak, vagy jelentéktelen százalékokkal emelkednek, amit aztán úgyis elvisz az adó. Az Eurobarometer felmérései szerint a magyarok leginkább a megélhetési költségek emelkedései miatt aggódnak.
Tízből hét magyar rossznak ítéli az ország gazdasági helyzetét és minden második magyar elégedetlen a saját gazdasági helyzetével.
A Pénzügyminisztérium adatainak szemlézéséből kiderült, az év második hónapjára az államháztartás hiánya majdnem elérte az egész évre tervezett összeg felét, egész pontosan annak 44 százalékát, ami 1525 milliárd forintot jelent. Még sosem volt ilyen magas ez a szám. A korábbi rekord 560 milliárd forint volt még 2011-ben. A bevételekből idén 5363 milliárd forint folyt be, a kiadások viszont megnőttek.
Rezsitámogatásra 560 milliárd, lakástámogatásokra 147 milliárd, kamatkiadásokra 386 milliárd, nyugdíjkiadásokra 1280 milliárd, az államadósság finanszírozására pedig 2498 milliárd forint ment el
– derült ki a Pénzügyminisztérium adataiból.
A kormány teljesen elhibázott gazdasági intézkedéseinek köszönhetően hazánk az infláció tekintetében Európa éllovasa. Ezzel párhuzamosan pedig a magyar gazdaságot érinti a leginkább a recesszió, hiszen itthon az emberek kevésbé mernek költeni, ezáltal a fogyasztás nem nő, jobb esetben stagnál, rosszabb esetben csökken. A kapitalista gazdaságok azonban csak úgy működhetnek, ha folyamatosan fogyasztunk, nem takarékoskodunk, dolgainkat pedig lehetőleg minél gyakrabban cseréljük.
A választási évben kigyűjtött pénzt felélték az emberek, és most már kisebb a fogyasztás, és ezek szerint a béremelés sem volt olyan ütemű, mint ahogy gondoltuk volna. Valószínűleg azért, mert a gazdaság lassul a bérköveteléseket nem elégítik ki a munkaadók
– magyarázta egy gazdasági szakember az ATV-nek.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!