Alig 18 számot élt meg a Clark Kent fiáról készült képregénysorozat, melyben az apja képességeit megöröklő fiú úgy dönt, a gonoszok elleni harc helyett inkább „másságát felvállalva” Superman-ruhába öltözve harcol a klímaváltozás, és a „társadalmi igazságtalanság” ellen.
Jon Kent „hiánypótló” karaktere 2021 júliusában debütált. Már az első számban egyértelművé tették az alkotók, az ifjabb Supermant nem érdekli a világ sorsa, ő kizárólag „szociális problémákkal” kíván foglalkozni, mint az iskolai lövöldözések, a klímaváltozás elleni harc, valamint a „menekültek” kitoloncolásának megakadályozása(!). Ez utóbbi kifejezetten gyönyörű. Játszunk csak el a gondolattal, mennyire lenne megnyugtató egy olyan világ, ahol egy isteni erővel bíró lény önkényesen avatkozna bele az országok belügyeibe, ha egy-egy kormány valami olyan döntést hoz, ami neki nem tetszik?
A készítők azonban úgy érezték, a történet még így sem kellően „sokszínű”, ami azt is jelenti, hogy nem is elég érdekes, így behozták a képbe a félvér „internetes aktivistát”, Jay Nakamurát, akivel az ifjú Jon Kent, fajának utolsó példánya, homoszexuális kapcsolatot építhet ki. (Az „internetes aktivista” kb. korunk Twitter-harcosait jelentheti, vagyis akik úgy „szabadságharcolnak”, hogy írnak egy velős bejegyzést Twitterre, és a dolog el van intézve – a szerk.)
A „nagy leleplezést”, miszerint az új Superman homoszexuális, az író, Tom Taylor tavaly októberben jelentette be a New York Timesban. Mint mondta:
Lecserélni Clark Kentet egy másik fehér megváltóra egy elszalasztott lehetőség.
Tehát
a szélsőliberálisok és kulturmarxisták szemében egy másik bolygóról jött, szeméből lézert lövő, szupererős idegen sem elég jó, ha a bőrszíne fehér. A fehér UFO nem jó UFO.
Ilyen hatalmas fordulatok, és ilyen elképesztő cselekmény láttán érthetetlen, miért nem vette senki a képregényt. Még azok se, akik Twitteren kiharcolták a „reprezentációt” és „sokszínűséget”.
A DC nem adja fel
A rajongók reakcióit látva a Detective Comics gyorsan kiadott egy nyilatkozatot, miszerint korai az öröm. Hiába óriási bukás az új karakter, nem hagyják veszni a sztreccs ruhába bújt homokos klímaharcost.
Jon Kent története folytatódni fog. Az új Superman még visszatér
– fenyegetőzött a DC szóvivője a DailyMail.com-nak.
A silány számok között jól teljesít
Van egy mondás az amerikai konzervatívok és nemzetiek körében: „get woke, go broke” – vagyis kezdj el szélsőliberális propagandát terjeszteni, és menj tönkre. Hogy ez mennyire igaz, annak szemléltetésére a képregényeladások számai tökéletesek. A DC szóvivője ugyanis azzal büszkélkedett, hogy 2021 júliusában a Superman: Kal-El fia című képregényük az eladási listák 17. helyére ugrott. Ez 68,800 eladott példányt jelent. Egy több mint 300 milliós országban, mely a képregények szülőhazája.
Csak összehasonlításképpen: a 2018-ban rebootolt Superman sorozat első száma 133,700 eladott példánnyal büszkélkedhetett az első hónapban.
Ami viszont még érdekesebb adat: a Superman: Kal-El fia negyedik számát már alig 37,500-an vették meg, az ötödiket pedig mindössze 34 ezren.
Miután Taylor írói „nagyszerűsége” és „érdekfeszítő” története eladhatatlanná tette a képregényt, a DC leállította a sorozatot, majd a vezetőség úgy döntött, jó ötlet lenne Taylort megbízni egy új Jon Kent történet elkészítésével is.
Ha a történet még nem lenne elég abszurd, muszáj megemlítenünk Gabe Abdul Eltaeb-et, aki színezőként dolgozott a DC-nél, ám tavaly elege lett, és felmondott. Indoklásában azt írta:
nem hajlandó olyan képregények elkészítésében segédkezni, melyek gyűlölik Amerikát.
Inkább társult egy néger íróhoz, akivel új képregény elkészítésébe kezdtek.
Vagyis, miközben a fehérek letérdelnek a kulturmarxista propaganda előtt, és akár az eladások rovására is erőltetik beteg üzeneteiket, addig a feketék, illetve arabok saját képregénysorozatok gyártásába fognak, melyek mentesek az ilyesféle propagandától.
Íme a Nyugat, 2022-ben.
Kiemelt kép forrása Tom Taylor Twitter-oldala
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!