Egészen az országgyűlés ülésterméig jutott az a múltheti hír, hogy Magyarországon, Csókakőn tartották meg a European Fight Night nevű sportgálát, amely a nemzeti érzelmű szervezetek szokásos találkozója. Tordai Bence és Jámbor András szerint természetesen ez egy megfélemlítő, megbotránkoztató, szélsőjobboldali rendezvény.
Szintén most történt, hogy a győri, Beton névre hallgató szórakozóhelyen tucatnyi antifa, vagy legalábbis azokkal közösséget vállaló zenekar egész estés szórakoztató műsort adott az érdeklődőknek. Nem várt vendégként ekkor kopogtatott be a Betyársereg, akik szerettek volna beszélgetni azokkal, akik korábban Győrben megzavarták a bombázás áldozatainak kegyeleti megemlékezését, és a Betyársereg több tagjának is fenyegető üzeneteket küldtek. A hely tulajdonosa a látogatás után nem sokkal bejelentette, hogy örökre bezárja a kócerájt.
Az egyik itt fellépő zenekar, a saját bevallása szerint anarcho punk zenét játszó Erőszakszervezet. A debreceni banda többek között ilyen rendezvényeken szokott fellépni:
A zenekart egyébként korábban több debreceni klubból kitiltották, ateista szövegeikkel rendszeresen vallásgyalázó tartalmat gyártanak. Ebben a posztban például a közismert erdélyi, katolikus Böjte Csabát támadják. Lehetne arról is beszélni, hogy ennek a zenekarnak miért nem tiltja le oldalát a Facebook, tekintve, hogy a nemzeti szellemiségű zenekarok többségét már hosszú évekkel ezelőtt likvidálták erről a felületről. (Friss hír továbbá, hogy a magyar kormány újabb egy évig kitolta a legnagyobb közösségi oldal és társai megadóztatását, a globális techcégeknek tehát továbbra sem kell reklámadót fizetniük, vagy akár képviseletet fenntartaniuk Magyarországon.)
SZ.A.R.
Itt jön képbe a SZ.A.R., vagyis a Szabadszállási Amatőr Rockfesztivál, amely hosszú évekig meghatározó rendezvénye volt a Bács-Kiskun vármegyei kistelepülésnek, de aztán jó időre elhalkult a buli, hogy azán idén újra várja a nagyközönséget- a fellépők között a fentebb említett anarchista zenekart szerepeltetve. A fesztivált június végén rendezik meg, a plakáton támogatók között szerepel Szabadszállás címere.
A többnapos összejövetel hivatalos szervezője a Kultúrkapocs Egyesület, ezen keresztül Bajusz Gábor, aki maga is zenél.
Bajusz így nyilatkozott egy beharangozó anyagban:
Szerencsére akadnak szponzoraink. Legnagyobb külsős támogatónk a Netfone Telecom mobilszolgáltató, mellyel vállakozàsunk a Bajusz Üzletház is szoros üzleti kapcsolatban áll. A Zöld Ász fogadó pedig kezdetektől együttműködő, támogató partnerünk. Egyéb szponzorokkal még tárgyalásban állunk.
Szabadszállás városvezetése biztosítja számunkra a helyszínt és támogatja a közüzemi költségeket szerény mértékben.
Hála a technika fejlődésének , az online jegyvásárlás 2023-ban már kényelmesen megvalósítható. A Tixával szerződtünk és nagyon jók az előrejelzésék a jegyek biztatóan fogynak, ráadásul az ország minden pontjáról érkeznek foglalások, nem csak a régióból.
Szabadszállás városvezetése a fentiek alapján befogadóan, támogatóan áll a februárban Budapesten magyarokra támadó antifa közösség perifériájához tartozó művészekhez, zenekarhoz. Azt ugyanis nehéz elképzelni, hogy pont a főszervező, vagy pont maga az önkormányzat ne tudott volna a baloldali elköteleződésű zenekarok ilyen irányú kapcsolatairól.
Szabadszállás esetében amiatt végképp furcsa a Böjte Csabát támadó zenekar fogadása, hogy a településen a keresztény hagyományok mindig fontosak voltak. A 2019-es önkormányzati választás alkalmával a helyiek a függetlenként rajthoz álló Darabos Józsefnek szavaztak bizalmat, aki ellen nem mellesleg a Fidesz akkor saját polgármesterjelöltet állított. A független polgármester mellé további hat független képviselő került a testületbe, de mellettük ketten még mandátumhoz jutottak a Fidesz színeiben.
Darabos József posztjaiból arra lehet következtetni, hogy egészen jó viszonyban van a térség fideszes országgyűlési képviselőjével. Salacz Lászlóval több rendezvényről készült közös fénykép és általában elmondható, hogy kormánybarát, kormánypárti tartalmak gazdagítják Darabos idővonalát.
Ezt látva több kérdés merülhet fel. Itt van rögtön az, hogy:
-A fesztivál szervezőinek, esetleg Szabadszállás polgármesterének van-e bármilyen kapcsolata az antifa elemekkel?
-Pontosan mennyi pénzzel, vagy egyéb segítséggel járult hozzá az önkormányzat a rendezvényhez?
-Tartanak-e attól, hogy a februári esethez hasonlóan külföldi szélsőséges csoportok fognak Magyarországra jönni a találkozóra?
– A fesztivál megrendezésével egyetért-e a helyi Fidesz, elhatárolódnak-e a polgármestertől, lesz-e jövőre saját jelöltjük Szabadszállás vezetésére a történtek tükrében?
– Felmerült-e a fesztivál, vagy az érintett zenekar fellépésének lemondása?
A fentiekkel megkerestük az érintetteket, a válaszokkal megérkezésüket követően jelentkezünk.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!