Az év első három hónapjában az egy évvel korábbihoz képest 20,6 százalékkal csökkentek a BMW konszern eladásai a cég hétfői bejelentése szerint.Az első negyedévben a BMW AG 477 ezer autót értékesített a BMW, Rolls-Royce és Mini márkákból, Kínában az eladások 31 százalékkal, Európában 18 százalékkal, az Egyesült Államokban 17 százalékkal csökkentek.
Az eladások Kínában februárban estek vissza jelentős mértékben a járvány miatt bevezetett korlátozások hatására, Európában és az Egyesült Államokban pedig márciusban kezdte éreztetni hatását a kereslet csökkenése. Európában a járvány miatt jelenleg a márkakereskedők 80 százaléka, az Egyesült Államokban pedig 70 százaléka tart zárva – közölte a konszern.
A BMW európai és észak-amerikai üzemeiben jelenleg szünetel a termelés, mivel „a konszern rugalmasan alkalmazkodik a kereslet alakulásához” – közölte Pieter Nota pénzügyi és értékesítési igazgató. „Kínában a megrendelések számottevő növekedésével már mutatkoznak a fellendülés első jelei” – jegyezte meg.
Hangsúlyozta, hogy az alkalmazottak egészségének a védelme mellett a konszern a likviditás fenntartására és a hosszú távon sikeres működésre helyezi a hangsúlyt.
A hétfőn az MTI-hez eljuttatott tanulmányból kiderül, hogy az ifo gazdaságkutató intézet (ifo Institut – Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung an der Universität München e.V.) autóipari üzleti kilátásokat számszerűsítő mutatója a februári mínusz 19,7 pontról mínusz 33,7 pontra zuhant márciusra.
A megrendelések alakulását számszerűsítő mutató pedig mínusz 30,6 pontra esett márciusban a februári mínusz 13,8 pontról.
Az exportvárakozások mutatója 2009 márciusa óta a legalacsonyabbra, mínusz 42,7 pontra esett a februári mínusz 17,3 pontról. A cégvezetésnek a termelés alakulására vonatkozó megítélését számszerűsítő mutató a februári pozitív értékről, plusz 4,2 pontról mínusz 35,9 pontra zuhant márciusban.
A felmérésbe bevont vállalatok 41,3 százaléka készült márciusban részmunkaidős foglalkoztatást bevezetni, míg 2019 decemberében még csak 19,7 százalékuk.
Az eladatlan készletek egyenlegét követő index plusz 14,1 pontra emelkedett márciusban a februári plusz 7,6 százalékról. A megrendelések egyenlegének mutatója a februári mínusz 7,2 pontról mínusz 12,4 pontra csökkent márciusban.
MTI
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!