Zöldellő mező elől lökte be (talán valahonnan a Dunántúlról) pártelnöki kampányát a brüsszeli képviselő. Gyöngyösi Márton szerint most nehéz idők járnak.
Legújabb bejelentkezésében Gyöngyösi állítja: ő mindig ott volt, ahol a Jobbiknak szüksége volt rá, most éppen ezért jelentkezett elnöknek. Hozzátette: reális célja és pártelnöki programja is van.
Gyöngyösi kifejtette, hogy szerinte a Jobbik egy olyan országos párt, aminek nem szabad elengednie a választók kezét. Sőt. Budapesten és a nagyvárosokban is építkeznie kell a Jobbiknak, nem csak vidéken.
Gyöngyösi Márton úgy látja, hogy most jött el az ideje egy „valódi nemzeti párt felépítésének”. Az elnökjelölt egy korábbi interjúban arról is beszélt, hogy győzelme esetén is maradna tovább EP képviselő. Ez a Nézőpont legutóbbi mérése szerint hosszútávon kifizetődőbb is lehet, hiszen a Jobbik önállóan már nem jutna be a Parlamentbe és jelenlegi állapotában aligha kell a balliberális pártoknak koloncnak olyan erőként, amely csak a listás mandátumok elosztásánál van jelen, az egyéni győzelmeknél nincs.
Ezzel párhuzamosan a Nézőpont Intézet legfrissebb kutatásából az derül ki, hogy egy most vasárnap tartott választáson a Fidesz-KDNP 55 százalékos támogatottsággal rendelkezne, az ellenzéki pártok közül pedig csak a Demokratikus Koalíció és a Mi Hazánk (6-6 százalék), illetve a Kétfarkú Kutya Párt (5 százalék) jutna be a parlamentbe.
Egy „most vasárnap” tartott országgyűlési választáson a Fidesz-KDNP a választók 55 százalékára számíthatna. Mindössze három ellenzéki párt jutna be a parlamentbe: Gyurcsány Ferenc baloldalon legerősebbnek számító pártja, a Demokratikus Koalíció (DK) (6 százalék); a megújuló centrális erőtér jobboldalán elhelyezkedő Mi Hazánk (6 százalék); illetve a parlamenten kívüli Kétfarkú Kutya Párt (5 százalék). Fej-fej mellett áll a Jobbik és a Momentum (4-4 százalék), míg az MSZP, az LMP és a Párbeszéd a szavazatok 1-1 százalékára számíthatna, immár tartósan távol kerülve az önálló parlamentbe jutás lehetőségétől és veszélyesen közel kerülve ahhoz, hogy a DK beolvasztási kísérletének áldozatává váljanak. A magyar választók 12 százalékáról egyértelműen kiderül, hogy bár kritikusak a kormányfő munkájával szemben, mégsem tudnak olyan ellenzéki pártot megnevezni, amelyre leadnák szavazatukat. Vélelmezhető, hogy az ellenzéki szavazók közel egyharmada kiábrándult a baloldali pártokból, s ez igazolja az ellenzékváltó hangulat feltételezését – teszi hozzá a Nézőpont.
FRISSÍTÉS:
Ander Balázs – hátha belekap a szél a Jobbik vitorlájába
Nem marad ki a korteskedésből egy másik induló Ander Balázs sem, aki bejegyzésében a vitorláról beszél. Meglátása szerint a vitorla az elv, vízió és jövőkép. Ezt a Jobbik nem bontotta ki, de még nincs elkésve semmi, hátha belekap a szél…