Az ATV-n régóta futó CSATT vendége volt portálunk főszerkesztője. Horváth Tamás az MSZP-be újra belépő Csintalan Sándorral, Magyar Dáviddal és Lentulai Krisztiánnal vitatta meg a hét eseményeit.
Szóba került a szombati diadal, amit a magyar labdarúgó-válogatott aratott Szerbia felett. Nem sportszakmai, sokkal inkább közéleti vonatkozások kerültek előtérbe, mint a Rózsa Sándort ábrázoló szurkolói élőkép. A koreográfiát készítő Carpathian Brigade jelentése szerint a válogatott szurkolói csoportjának a valaha volt legnagyobb volumenű ilyesfajta megnyilvánulása volt látható a Puskás Arénában.
Természetesen a szerbek kiakadtak, de a magyar balliberális véleményrontók többségének sem tetszett. Azt kritizálták, hogy ez nyílt provokáció a szerbek ellen, akik között bizony a szabadságharc idején Rózsa Sándor több alkalommal is emberesen szétcsapott a forradalom mellé álló, a magyar ügyet támogató szabadcsapataival.
Magyar Dávid minden tekintetben hozta a szalonok által elvárt kommünikét, ugyanis a magyar betyárt Che Guevarához hasonlította, szerinte Rózsa Sándor is olyan, akiben egy legendás-misztikus héroszt fedezhet el az egyszerű ember. (A beszélgetés kontextusából az egyszerű ember alatt azokat érhetjük, akik biztosan nem jártak a Lauder Javne Gimnáziumba és néha nem tudnak különbséget tenni, a budai Subway, vagy Starbuck’s üzletek között – a szerk.).
Magyar Dávid azon sápítozott, hogy ha Rózsa Sándor ma élne, milyen rossz lenne, hogy feldúlja ott a falvakat, fosztogatja a fosztogatni való dolgokat.
„Ezek nagyon súlyos dolgok, többször lesittelték, sőt, még csendőröket is ölt”
-ajvékolt.
Horváth Tamás kifejtette, hogy Rózsa Sándor a stadionban azért szerepelt, mert a strázsai csatában a négyszeres, jól felfegyverzett szerb túlerő ellen vette fel a harcot, analógia ez a magyar csapatra, akiket bár sokszor lesajnál a világelit, de bárkit képesek vagyunk legyőzni. (Az utóbbi időszakban a világelit egyébként már sokkal kevésbé sajnálja le a válogatottat, mint helyenként mi magunk – megint a szerk.).
Rózsa Sándor maga kérte Kossuth Lajostól, hogy a szabadcsapatival amnesztiáért cserébe harcolhasson és védhesse az országot. Megvoltak a betyárjelenség fogyatékosságai, de tény, hogy
amikor kellett, akkor a haza, az ország védelmére keltek
-ismertette lapunk főszerkesztője.
Egri Viktor azon lamentált, hogy nem jó, ha a saját stadionunkban sértegetni merészeljük az ellenfelet, Horváth ezzel szemben úgy fogalmazott, hogy a lelátói kultúrába ez abszolút belefér, mai szemmel nem lehet tisztán lefordítani a 19. századi Magyarországot.
Csintalan Sándor nem ért ehhez, mert a közönség azt se tudja ki az a Fukuyama, majd megjegyzéseket tett a magyar társadalom és a szurkolók kollektív műveletlenségére. Szegény Vágó István, ha ezt megélhette volna…
A vitában szóba került még Orbán Viktor találkozója Putyinnal, Joe Biden izraeli helyzetértékelése, de beszéltek arról, hogy Fukuyama szerint Magyarországon nincs demokrácia.
A teljes műsor:
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!